Trwa ładowanie...

ITI żegna się z grupą TVN

Koncern ITI chce sprzedać grupę TVN. "Puls Biznesu" dowiedział się, że do potencjalnych inwestorów trafiły już zapytania, czy chcieliby kupić aktywa koncernu.

ITI żegna się z grupą TVNŹródło: autor: Adam Kliczek / Wikipedia, licencja: CC BY-SA 3.0
dhh73qa
dhh73qa

ITI rozważa sprzedaż całego pakietu akcji telewizyjnego potentata - poinformował dzisiaj TVN. Tym samym potwierdziły się medialne doniesienia o tym, że właściciele medialnego potentata poważnie zastanawiają się nad rozparcelowaniem koncernu na części i sprzedaży ich inwestorom branżowym.

O tym, że ITI szuka kupca na TVN pisał dzisiaj "Puls Biznesu". Gazeta podała, że do potencjalnych inwestorów trafiły już zapytania ofertowe..

Anonimowy rozmówca gazety mówi, że zapytanie poszło do czterech zagranicznych inwestorów branżowych. Wśród nich są amerykańskie Fox, Time Warner i niemiecki Bertelsmann.

dhh73qa

Według informacji "Pulsu Biznesu" od strony prawnej sprawą zajmuje się kancelaria Salans. Gazecie nie udało się uzyskać żadnego komentarza w tej sprawie od telewizji Fox, Time Warner i warszawskiego biura kancelarii prawnej.

- Zawsze analizujemy możliwości akwizycyjne, jeśli one się pojawią. Równocześnie nigdy nie udzielamy żadnych komentarzy dotyczących tego typu transakcji - powiedział z kolei przedstawiciel RTL Group, telewizyjnego ramienia Bertelsmanna.

dhh73qa
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dhh73qa