Trwa ładowanie...
d1ran3r
d1ran3r

Izba Gospodarki Elektronicznej: Polacy popierają e-handel w niedziele

W niedziele 81 proc. konsumentów zdarza się robić zakupy przez internet, 72 proc. twierdzi, że dzięki temu ma więcej czasu dla bliskich - podała Izba Gospodarki Elektronicznej w opublikowanym we wtorek raporcie "Kochamy e-niedziele. Polacy o zakupach i pracy w niedziele".
Share
d1ran3r

Jak wynika z raportu Izby, zdaniem 78 proc. badanych internautów e-zakupów nie powinny ograniczać zakazy co do pory i miejsca zakupu.

Zgodnie z opublikowanym raportem internauci opowiadają się wyraźnie za wykluczeniem e-sklepo´w z zakazu handlu w niedziele. Za takim rozwiązaniem jest 57 proc. badanych, 33 proc. nie ma zdania, a przeciw jest 10 proc. Wśród e-kupuja?cych za wykluczeniem e-handlu z zakazu handlu w niedziele jest 70 proc. badanych.

Powody, które podali zwolennicy niedzielnego e-handlu, to m.in. brak czasu w ciągu tygodnia (39 proc. badanych), możliwość kupienia niezbędnych rzeczy przy okazji zostając w domu z bliskimi (38 proc.), mądre przeanalizowanie zakupów (35 proc.), szansa kupienia produktów, w przypadku których niezbędna jest konsultacja z bliskimi (32 proc.). Za niewłaściwe e-zakupy niedzielne uznaje 20 proc. badanych, a wśród e-kupuja?cych - 8 procent.

d1ran3r

Raport uwzględnia także stanowisko osób zatrudnionych w e-handlu, których duża część jest za wykluczeniem e-commerce spod zakazu. Osoby pracujące lub będące właścicielami e-sklepo´w są zdania, że e-commerce powinien być´ wyłączony spod zakazu handlu w niedziele? (45 proc. wskazań). Wśród osób pracujących w rożnych podmiotach czynnych w niedziele? ten wskaźnik to 48 proc., a wśród sprzedawców 51 proc. O swoja? prace? w związku z wprowadzeniem zakazu handlu w niedziele? obawia się co trzeci badany. Wśród osób będących właścicielami e-sklepo´w lub ich pracownikami ten wskaźnik sięga 69 proc., a wśród osób pracujących w podmiotach czynnych w niedziele? 67 procent.

Do sporządzenia raportu IGE zebrane zostały opinie 1260 Polaków, w tym 599 kupujących w internecie i 383 pracujących w sektorze e-handlu.

d1ran3r

Podziel się opinią

Share
d1ran3r
d1ran3r