Trwa ładowanie...
drmfhkn
08-01-2016 12:11

Jacek Kurski został prezesem TVP, Barbara Stanisławczyk szefem Polskiego Radia

Warszawa, 08.01.2016 (ISBnews) - Minister skarbu Dawid Jackiewicz powołał Jacka Kurskiego na prezesa Telewizji Polskiej (TVP), zaś Barbara Stanisławczyk została powołana na stanowisko prezesa Polskiego Radia, poinformował sekretarz stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego Krzysztof Czabański.

drmfhkn
drmfhkn

Dotychczas prezesem TVP był Janusz Daszczyński, który został wybrany na to stanowisko w czerwcu 2015 r.

Wczoraj Kancelaria Prezydenta poinformował, że prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o radiofonii i telewizji. Celem ustawy jest zmiana zasad powoływania i odwoływania oraz zniesienie kadencyjności członków rad nadzorczych i zarządów jednostek publicznej radiofonii i telewizji działających w formie jednoosobowych spółek Skarbu Państwa. Dotychczasowe kompetencje Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji przekazane zostały ministrowi właściwemu do spraw Skarbu Państwa.

Szefowa Kancelarii Prezydenta RP Małgorzata Sadurska zaznaczyła podczas briefingu prasowego, że podpisując tę ustawę, "prezydent Andrzej Duda dał szansę parlamentowi na stworzenie takich norm, takich przepisów prawnych, które zagwarantują w przyszłości, że media publiczne będą rzetelne, obiektywne i wiarygodne".

Ustawa weszła w życie z dniem następującym po dniu ogłoszenia, a traci swą moc z dniem 30 czerwca 2016 r.

(ISBnews)

drmfhkn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
drmfhkn