Trwa ładowanie...
dto1nz5

Jackiewicz: Oczekujemy inwestycji zagranicznych 'z otwartymi ramionami'

Krynica-Zdrój, 06.09.2016 (ISBnews) - Polska jest otwarta na inwestycje zagraniczne i współpracę z zagranicznymi podmiotami, zadeklarował minister skarbu Dawid Jackiewicz.

Share
dto1nz5

"Wciąż pozostajemy i jesteśmy otwarci na współpracę z podmiotami zagranicznymi. Jesteśmy gotowi na inwestycje zagraniczne w naszym kraju i oczekujemy ich z otwartymi ramionami. Równolegle jednak z całą determinacją będziemy budować i wzmacniać przewagę naszej gospodarki wszędzie tam gdzie widzimy taką możliwość, naszą szansę" - powiedział Jackiewicz podczas oficjalnego otwarcia XXVI Forum Ekonomicznego w Krynicy.

Według niego, dostrzegając wiele korzyści płynących z członkostwa Polski w Unii Europejskiej, musimy jednak na nowo określić nasze cele i to wszystko, co ma służyć budowaniu silnej pozycji kraju na mapie Europy i świata.

"O pozycji państwa decyduje siła jego gospodarki. Naszą odpowiedzią na dzisiejsze oblicze UE jest zmiana paradygmatu. Tym paradygmatem jest nowoczesny patriotyzm gospodarczy. Ale rozumiany nie jako zamykanie się na współpracę i partnerstwo gospodarcze, tylko program uczciwego i świadomego promowania własnej gospodarki, polskich firm, a także pozbawionego kompleksu rozwijania przedsiębiorczości i biznesu" - wskazał Jackiewicz.

dto1nz5

"To właśnie w pomnażaniu wartości naszych aktywów, to w budowaniu synergii i współpracy naszych przedsiębiorstw, naszych firm, tych państwowych i prywatnych dostrzegamy sposób na wzmocnienie naszej międzynarodowej pozycji gospodarczej" - podsumował minister.

(ISBnews)

dto1nz5

Podziel się opinią

Share
dto1nz5
dto1nz5