Trwa ładowanie...
d1px5ds

Jackiewicz: Rozwiązanie dla PLL LOT w ciągu kilku miesięcy

Warszawa, 29.01.2016 (ISBnews) - Ministerstwo Skarbu Państwa (MSP) chce w w ciągu najbliższych miesięcy znaleźć rozwiązanie ratujące Polskie Linie Lotnicze LOT. Pakiet kontrolny spółki pozostanie w rękach państwa, poinformował minister skarbu Dawid Jackiewicz.

Share
d1px5ds

"Oczywiście, że poszukujemy inwestora kapitałowego, który nam pomoże wyjść z tej trudnej sytuacji, w jakiej znalazł się LOT, ale takiego, który zgodzi się - pomimo zainwestowanych środków, niemałych, zgodzi się na to, by pakiet kontrolny pozostał w rękach Skarbu Państwa" - powiedział Jackiewicz podczas konferencji prasowej.

Podkreślił, że PLL LOT znajduje się obecnie z trudnej sytuacji, za którą jego zdaniem odpowiedzialni są jego poprzednicy.

"Z tej opresji znajdziemy wyjście, znajdziemy rozwiązanie w ciągu najbliższych kilku miesięcy" - dodał minister.

d1px5ds

PLL LOT podał wczoraj wieczorem, że rada nadzorcza spółki, po przeprowadzonym postępowaniu kwalifikacyjnym, powołała na stanowisko prezesa zarządu LOT-u Rafała Milczarskiego. Członkiem zarządu ds. operacyjnych został Borys Buta. Postępowanie kwalifikacyjne na stanowisko członka zarządu ds. ekonomiczno-finansowego zakończyło się bez rozstrzygnięcia.

PLL LOT zapowiadały wcześniej m.in. że od 2016 roku planują intensywny rozwój, a w ciągu pięciu lat chcą stać się dwa razy większą linią lotniczą niż w 2015 r.

(ISBnews)

d1px5ds

Podziel się opinią

Share
d1px5ds
d1px5ds