Trwa ładowanie...
d1vq8tz
d1vq8tz

Jackiewicz: Zmiany w zarządach spółek zal. Grupy Azoty w ciągu max. miesiąca

Warszawa, 25.02.2016 (ISBnews) - Zmiany personalne z spółkach zależnych Grupy Azoty zostaną przeprowadzone w okresie około miesiąca, zapowiedział minister skarbu Dawid Jackiewicz.
Share
d1vq8tz

"W Grupie Azoty zmiana została dokonana - od dwóch dni z okładem mamy nowego prezesa, pana Mariusza Bobera. On przystąpił do realizacji statutowych obowiązków, czyli w niedługim czasie zostaną przeprowadzone zmiany w spółkach zależnych - zgodnie z kodeksem prawa handlowego - czyli właśnie m.in. w Puławach. Potrzeba na to bodajże 26 dni kodeksowych" - powiedział Jackiewicz w wywiadzie dla Radia Wnet.

"Proszę więc i tam spodziewać się zmian personalnych. Mówimy o tych osobach, które nie są w stanie realizować planów strategicznych tej spółki" - dodał.

Jest wiele inwestycji w Grupie Azoty, które trzeba poddać analizie, podkreślił też minister.

d1vq8tz

Skarb Państwa ma 33% udziału w kapitale zakładowym Grupy Azoty. W skład jej grupy kapitałowej wchodzą m.in.: Grupa Azoty Police, Grupa Azoty Puławy, Grupa Azoty Kędzierzyn i Grupa Azoty Siarkopol.

Grupa Azoty zajmuje drugą pozycję w UE w produkcji nawozów azotowych i wieloskładnikowych, a takie produkty jak melamina, kaprolaktam, poliamid, alkohole OXO czy biel tytanowa mają również silną pozycję w sektorze chemicznym znajdując swoje zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu.

(ISBnews)

d1vq8tz

Podziel się opinią

Share
d1vq8tz
d1vq8tz