Trwa ładowanie...
d1uw1th

Jedna akcja serii L Compu będzie oferowana za 2,37 akcji Novitusa - plan połączenia

30.12. Warszawa (PAP) - W związku z planowanym połączeniem Compa z Novitusem, Comp wyemituje 1.239.129 akcji serii L, które zostaną wydane akcjonariuszom Novitusa proporcjonalnie...

Share
d1uw1th

30.12. Warszawa (PAP) - W związku z planowanym połączeniem Compa z Novitusem, Comp wyemituje 1.239.129 akcji serii L, które zostaną wydane akcjonariuszom Novitusa proporcjonalnie do posiadanych przez nich papierów spółki. Jedna akcja serii L Comp będzie oferowana za 2,37 akcji Novitusa - podały spólki w komunikatach.

Stosunek wymiany akcji został więc ustalony na poziomie 0,42.

Firmy chcą utworzyć spółkę zdolną do wykorzystania uzupełniających się rynków i produktów.

d1uw1th

"W perspektywie długookresowej planowane jest wykorzystanie synergii prowadzącej do wzrostu udziału w dotychczasowych rynkach, wykorzystanie połączonych zasobów do rozbudowy ofert świadczonych usług i produktów, optymalizacja organizacji i redukcja kosztów funkcjonowania, utworzenie potencjału do dalszej rozbudowy grupy kapitałowej. W wyniku zamierzonych działań spodziewany jest wzrost wartości Spółki dla akcjonariuszy" - napisano w komunikacie.

"W wyniku połączenia powstanie podmiot o kilkuset milionach wartości rocznej sprzedaży oraz istotnej rentowności prowadzonej działalności. Połączenie wzmocni potencjał łączących się spółek, umożliwiając realizację dużych i skomplikowanych projektów. Dzięki większej skali połączonych spółek możliwa będzie dalsza ekspansja kapitałowa w dziedzinie rozwiązań informatycznych dla sektora handlu i usług" - podano w raporcie.

Grupa Novitus jest producentem i dostawcą urządzeń fiskalnych, urządzeń AI, wag, oprogramowania oraz systemów sprzedaży. Natomiast grupa Comp jest dostawcą bezpiecznych rozwiązań teleinformatycznych dla biznesu, a także producentem urządzeń kryptograficznych.

Comp i Novitus 21 grudnia podpisały list intencyjny dotyczący połączenia spółek. Połączenie ma nastąpić poprzez przeniesienie majątku Novitusa, czyli spółki przejmowanej, na Comp. Połączony podmiot ma się specjalizować w niszowych rozwiązaniach dla sektora publicznego i komercyjnego, jak również ma mieć skalę niezbędną do realizacji dużych i skomplikowanych projektów. Trzonem działalności połączonej spółki mają być nadal własne produkty, ale połączenie ma stworzyć szanse na wprowadzenie do masowej produkcji produktów niefiskalnych.

d1uw1th

Przedstawiciele Comp zapowiadają, że połączona spółka będzie w stanie sfinansować kolejne duże akwizycje w dziedzinie handlu i usług. Połączenie ma też umożliwić obniżenie kosztów operacyjnych, w szczególności w zakresie funkcjonowania back - office, jak i uzupełnić ofertę produktowo - usługową dla dotychczasowych i nowych klientów.

Według harmonogramu proces połączenia ma się zakończyć do dnia 30 września 2011 roku.

Comp ma obecnie 2.688.624 akcje Novitusa, co stanowi 47,82 proc. ogólnej liczby akcji i daje takie samo prawo głosów na walnym.(PAP)

morb/ gor/

d1uw1th

Podziel się opinią

Share
d1uw1th
d1uw1th