Trwa ładowanie...

Jedzenie w szpitalach. UOKiK myli "10 lat" z "10 dni"

Niedoważone, przeterminowane, a nawet niebezpieczne dla chorych - takie jest jedzenie w polskich szpitalach. UOKiK zmiażdżył jakość posiłków podawanych polskim pacjentom, ale - jak się okazuje - sam nie uniknął błędu.
Share
Jedzenie w szpitalach. UOKiK myli "10 lat" z "10 dni"
Źródło: Eastnews, Fot: CEZARY PECOLD/REPORTER
do73ukb

Niedoważone, przeterminowane, a nawet niebezpieczne dla chorych - takie jest jedzenie w polskich szpitalach. UOKiK skrytykował jakość posiłków podawanych polskim pacjentom, ale - jak się okazuje - sam nie uniknął błędu.

UOKiK podał informację o szpitalnych posiłkach w piątek.Od samej lektury odechciewa się chorować: kontrola Inspekcji Handlowej wykazała, że aż 61 na 99 firm cateringowych dostarczało do szpitali nieprawidłowe posiłki. Problem dotyczy aż 62 proc. zbadanych placówek. Zwykle chodziło o nieprzestrzeganie terminu przydatności do spożycia. Zastrzeżenia dotyczyły 13 firm cateringowych i 108 partii na 1083 sprawdzone.

Urząd podał też przykład, jak dostawcy posiłków nie wywiązują się z umów ze szpitalami. Umowa pomiędzy pewnym szpitalem a firmą cateringową miała przewidywać dostarczanie warzyw i owoców do każdego posiłku, tymczasem pacjenci dostali je tylko trzy razy w ciągu 10 lat - informował urząd. Okazuje się jednak, że do informacji wkradł się błąd. Urzędowi nie chodziło o dekadę, a o... 10 dni!

"Za nieporozumienie wydłużające czas z 10 dni do 10 lat przepraszamy" - czytamy w sprostowaniu rozesłanym przez UOKiK do dziennikarzy.

Co wcale nie zmienia faktu, że jakość szpitalnych posiłków pozostawia wiele do życzenia...

Rosnąca popularność BlaBlaCar jest faktem. Sprawdź, czemu się to opłaca!

do73ukb

Podziel się opinią

Share
do73ukb
do73ukb