Trwa ładowanie...
dsgtpr8

Jest zgoda na rozpoczęcie drugiego etapu budowy Mostu Północnego

Wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski wydał pozwolenie na rozpoczęcie drugiego etapu budowy trasy dojazdowej do Mostu Północnego, od węzła Młociny do węzła z ulicą Pułkową w Warszawie - poinformował w komunikacie urząd wojewódzki. Decyzja ma rygor natychmiastowej wykonalności.

dsgtpr8
dsgtpr8

Trasa ta ma mieć 800 m długości i obejmie odcinek pomiędzy ul. Zgrupowania AK "Kampinos" a ul. Encyklopedyczną. Powstaną dwie jezdnie z dwoma pasami ruchu w każdym kierunku. Będzie można po nich jeździć z prędkością 70 km/h.

Inwestycję związaną z budową trasy dojazdowej podzielono na trzy etapy. Pierwszy zakłada budowę 3-kilometrowego odcinka, od węzła z ul. Encyklopedyczną do węzła z ul. Modlińską. Prace trwają od ponad trzech miesięcy. Trzeci etap obejmuje drogę za węzłem z ul. Modlińską na wschód, w kierunku Marek. Odcinek ten znajduje się w fazie projektu.

Docelowo trasa dojazdowa do Mostu Północnego ma połączyć drogę Salomea-Wolica ze wschodnią obwodnicą Warszawy; przebiegać będzie z Ursusa, przez Włochy, Bemowo, Bielany i Białołękę do Marek.

Wartość całej inwestycji szacuje się na blisko miliard złotych. Projekt ubiega się o dofinansowanie z unijnego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2007-2013. Budowa mostu znajduje się na liście przedsięwzięć związanych z przygotowaniami do Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej Euro 2012. Most ma zostać oddany do użytku jesienią 2011 r.

dsgtpr8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dsgtpr8