Trwa ładowanie...
d12yuhg

Jest zgoda. Właściciel Żabki sięga po Stokrotkę

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał zgodę na przejęcie przez Gemma Investments kontroli nad spółkami Stokrotka, Maro - Markety i Społem Tychy.
Share
Jest zgoda. Właściciel Żabki sięga po Stokrotkę
Źródło: WP.PL, Fot: Łukasz Szełemej
d12yuhg

"Po przeprowadzeniu postępowania antymonopolowego prezes Urzędu uznała, że koncentracja nie doprowadzi do istotnego ograniczenia konkurencji" - poinformował UOKiK w komunikacie.

Uczestnicy koncentracji działają na rynku detalicznej sprzedaży artykułów konsumpcyjnych codziennego użytku.

"Poznańska spółka Gemma Investments jest właścicielem sieci tradycyjnych sklepów o małej powierzchni działających pod szyldami Żabka i Freshmarket. Natomiast przejmowane spółki prowadzą zarówno sklepy tradycyjne, jak i wielkopowierzchniowe. W wyniku koncentracji Gemma Investments przejmie kontrolę nad należącymi do grupy kapitałowej Emperia Holding spółkami: Stokrotka, Maro-Markety oraz Społem Tychy" - podał Urząd w komunikacie.

Gemma Investments złożyła w jesienią zeszłego roku do UOKiK wniosek o przejęcie kontroli nad Stokrotką, Maro-Markety i Społem Tychy, stanowiących część detaliczną Emperii Holding. Gemma Investments należy do grupy funduszu Mid Europa Partners.

Wcześniej media podawały, że przejęciem detalu Emperii, poza wspomnianym funduszem, zainteresowane są także m.in. Penta Investments i Advent International.

d12yuhg

Podziel się opinią

Share
d12yuhg
d12yuhg