Trwa ładowanie...
uokik
13-03-2012 12:10

Jest zgoda. Właściciel Żabki sięga po Stokrotkę

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał zgodę na przejęcie przez Gemma Investments kontroli nad spółkami Stokrotka, Maro - Markety i Społem Tychy.

Jest zgoda. Właściciel Żabki sięga po StokrotkęŹródło: WP.PL, fot: Łukasz Szełemej
d3rogvt
d3rogvt

"Po przeprowadzeniu postępowania antymonopolowego prezes Urzędu uznała, że koncentracja nie doprowadzi do istotnego ograniczenia konkurencji" - poinformował UOKiK w komunikacie.

Uczestnicy koncentracji działają na rynku detalicznej sprzedaży artykułów konsumpcyjnych codziennego użytku.

"Poznańska spółka Gemma Investments jest właścicielem sieci tradycyjnych sklepów o małej powierzchni działających pod szyldami Żabka i Freshmarket. Natomiast przejmowane spółki prowadzą zarówno sklepy tradycyjne, jak i wielkopowierzchniowe. W wyniku koncentracji Gemma Investments przejmie kontrolę nad należącymi do grupy kapitałowej Emperia Holding spółkami: Stokrotka, Maro-Markety oraz Społem Tychy" - podał Urząd w komunikacie.

Gemma Investments złożyła w jesienią zeszłego roku do UOKiK wniosek o przejęcie kontroli nad Stokrotką, Maro-Markety i Społem Tychy, stanowiących część detaliczną Emperii Holding. Gemma Investments należy do grupy funduszu Mid Europa Partners.

Wcześniej media podawały, że przejęciem detalu Emperii, poza wspomnianym funduszem, zainteresowane są także m.in. Penta Investments i Advent International.

d3rogvt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3rogvt