Trwa ładowanie...
whisky

Johnnie Walker będzie miał towarzyszkę. W marcu zadebiutuje nowa whisky znanego producenta

Jane Walker, czyli żeński odpowiednik Johnniego Walkera ma przyciągnąć do szkockiego specjału kobiety. Limitowana edycja alkoholu będzie od marca dostępna w USA.

Share
Johnnie Walker będzie miał towarzyszkę. W marcu zadebiutuje nowa whisky znanego producenta
Źródło: wikimedia, Fot: Wikimedia Commons
d2kzclz

Diageo - jeden z czołowych producentów alkoholu na świecie - postanowił zaskoczyć swoich klientów nowym produktem. Johny Walker to marka Whisky znana na całym świecie i majstrowanie przy niej jest zabiegiem dość ryzykownym. Producent postanowił jednak stworzyć żeńską alternatywę dla Johnniego i tak oto powstała Jane Walker.

Reuters podkreśla, że to bodaj największa zmiana w ponad 100-letniej historii firmy. Władze Diageo nie ukrywają, że to próba zachęcenia pań do sięgnięcia po słynny szkocki specjał.

Zobacz także: Ile kalorii ma alkohol?

Na razie limitowana edycja Jane Walker trafi jedynie do sklepów w USA. Stanie się to już w marcu. Media spekulują, że premiera przypadnie w Dzień Kobiet, jednak nie ma jeszcze oficjalnego potwierdzenia.

d2kzclz

Jane Walker będzie to po prostu inaczej butelkowaną 12-letnia whisky Johnnie Walker Black Label. Zamiast kroczącego mężczyzny, na opakowaniu znajdzie się ubrana podobnie kobieta.

Amerykańskie media przy okazji zapowiedzi nowego produktu podkreślają, że koncern Diageo od lat angażuje się w działalność na rzecz równouprawnienia kobiet i mężczyzn.

Ile Polacy wydają na Whisky?

Według raportu Rynek Whisky 2017 łącznie na whisky (szkocką) i whiskey (amerykańską i irlandzką) wydajemy rocznie 2 mld zł. Około 70 proc. rynku wartościowo należy do szkockiej whisky, 20 proc. do amerykańskiej, a resztą dzielą się irlandzka i kanadyjska.

d2kzclz

Podziel się opinią

Share
d2kzclz
d2kzclz