Trwa ładowanie...
d2n9505
d2n9505

JR Holding ma spółkę do udziału w realizacji inwestycji o wartości 100 mln zł

Warszawa, 14.04.2016 (ISBnews) - JR Holding powoła celową spółkę komandytową, w której będzie miała 20% udziału w podziale zysku. Spółka będzie realizowała projekt deweloperski w Słomnikach koło Krakowa o wartości ok. 100 mln zł, poinformowała spółka.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2n9505

"JR Holding zawarła porozumienie inwestycyjne, którego celem jest realizacja projektu deweloperskiego polegającego na budowie oraz komercjalizacji osiedla mieszkaniowego o powierzchni ok. 15 tys. PUM. Wartość całego przedsięwzięcia szacowana jest na ok. 100 mln zł brutto. Strony porozumienia powołają dla tego projektu celową spółkę komandytową, w której JR Holding będzie miała 20% udziału w podziale zysku" - czytamy w komunikacie.

Zgodnie z postanowieniami zawartego porozumienia, spółka komandytowa zostanie powołana do końca kwietnia 2016 r. JR Holding będzie uczestniczył we współfinansowaniu tej inwestycji oraz opracowaniu i realizacji strategii marketingowej oraz komunikacyjnej, mającej na celu wysoką sprzedaż oferowanych lokali, podano także.

"Realizacja inwestycji mieszkaniowej w Słomnikach koło Krakowa będzie pierwszą tego typu inwestycją w historii JR HOLDING S.A. Bardzo dobra lokalizacja osiedla powinna pozytywnie wpłynąć na poziom sprzedaży oferowanych mieszkań, co przełoży się z kolei na rentowność tego projektu. Planowane budowa osiedla mieszkaniowego jest także wypełnieniem naszych obietnic przedstawionych w strategii rozwoju spółki na lata 2016-2018" - powiedział prezes January Ciszewski, cytowany w komunikacie.

d2n9505

Zgodnie z nową strategią rozwoju, spółka będzie koncentrowała się na działalności inwestycyjnej oraz rozwijaniu nowych przedsięwzięć biznesowych w perspektywicznych branżach, przy wnikliwej ocenie bezpieczeństwa finansowego inwestycji, podano także.

"W przyszłym roku spółka zamierza złożyć prospekt emisyjny do KNF-u w związku z planowaną zmianą rynku notowań jego akcji na rynek regulowany GPW w Warszawie" - czytamy również w komunikacie.

JR Holding w 2006 roku rozpoczęła działalność na rynku nieruchomości komercyjnych, obecnie działa też w obszarze odnawialnych źródeł energii, głównie fotowoltaicznych. W listopadzie 2012 r. zadebiutowała na rynku NewConnect.

(ISBnews)

d2n9505

Podziel się opinią

Share
d2n9505
d2n9505