Trwa ładowanie...
d20s7ur
d20s7ur

JSW chce przejąć kontrolę nad Kombinatem Koksochemicznym "Zabrze"

15.02. Warszawa (PAP) - Jastrzębska Spółka Węglowa zamierza przejąć kontrolę nad Kombinatem Koksochemicznym "Zabrze" - poinformował Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów na...
Share
d20s7ur

15.02. Warszawa (PAP) - Jastrzębska Spółka Węglowa zamierza przejąć kontrolę nad Kombinatem Koksochemicznym "Zabrze" - poinformował Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów na swoich stronach internetowych.

Wniosek w tej sprawie wpłynął do Urzędu 12 lutego.

W ubiegłym tygodniu prezes JSW Jarosław Zagórowski informował w wywiadzie dla PAP, że firma przygotowuje obecnie nową, zweryfikowaną przez kryzys, strategię dla spółki i grupy kapitałowej. W celu sfinansowania swoich inwestycji JSW rozważy każdą formę pozyskania kapitału, począwszy od kredytów bankowych, przez obligacje, a skończywszy na rynku kapitałowym.

d20s7ur

JSW zamknęła zeszły rok stratą w wysokości 340 mln zł, wobec prawie 568 mln zł czystego zysku rok wcześniej. Sprzedaż węgla była mniejsza o 13 proc., nastąpił też spadek jego cen o jedną czwartą i przychodów o jedną trzecią. Straty byłyby znacznie większe, gdyby nie prawie 750 mln zł dokonanych oszczędności, wynikających z planu kryzysowego.

Skupiająca sześć kopalń JSW to największy w Europie producent węgla koksowego, stosowanego m.in. w koksownictwie i hutnictwie. (PAP)

morb/ asa/

d20s7ur

Podziel się opinią

Share
d20s7ur
d20s7ur