Trwa ładowanie...
d2gq1i0

Kancelaria Noerr może doradzać rocznie trzem IPO ukraińskich spółek na NC

29.10. Warszawa (PAP) - Kancelaria prawna Noerr chce doradzać przy IPO ukraińskich spółek na warszawskim NewConnect. Kancelaria szacuje, że rocznie będzie pracować przy trzech...

Share
d2gq1i0

29.10. Warszawa (PAP) - Kancelaria prawna Noerr chce doradzać przy IPO ukraińskich spółek na warszawskim NewConnect. Kancelaria szacuje, że rocznie będzie pracować przy trzech ofertach publicznych - poinformował na konferencji partner Noerr, Jacek Bąk.

"Kalkulujemy, że powinniśmy obsługiwać przynajmniej trzy IPO rocznie, by mieć odpowiednią stopę zwrotu z zainwestowanych przez nas środków" - powiedział Bąk.

Dodał, że pierwsze firmy zadebiutują w 2011 roku.

d2gq1i0

"Chcemy kierować te spółki przede wszystkim na NewConnect" - powiedział.

Poinformował, że kancelaria zamierza współpracować przy IPO z ukraińskimi domami maklerskimi, m.in. nawiązuje współpracę z domem maklerskim Socrat, który posiada w swoim portfelu kilkanaście firm chcących pozyskać środki na którymś z rynków kapitałowych.

Przedstawiciele Noerr szacują, że wkrótce spółkom ukraińskim chcącym pozyskać kapitał na rynku giełdowym łatwiej będzie uzyskać pozwolenie na notowania na zagranicznym rynku. Z tego powodu firmy, którym będzie doradzać Noerr, będą spółkami prawa ukraińskiego.

"Wydaje nam się, że na Ukrainie będzie decyzja polityczna, by otworzyć się na zagraniczne rynki kapitałowe" - powiedział Bąk.

Obecnie, ze względu na ograniczenia prawa ukraińskiego, firmy ukraińskie chcące zadebiutować w Warszawie tworzą spółkę celową w jednym krajów o korzystnych regulacjach podatkowych. Spółka ta przejmuje rolę spółki holdingowej, pod którą działa spółka operacyjna na Ukrainie. Na giełdę zostają wprowadzone akcje spółki holdingowej. (PAP)

pam/ ana/

d2gq1i0

Podziel się opinią

Share
d2gq1i0
d2gq1i0