Trwa ładowanie...
d28e3nt

Karimpol rozpoczął realizację biurowca Equator IV w Warszawie

Warszawa, 01.06.2016 (ISBnews) - Karimpol realizuje swój kolejny biurowiec Equator IV przy Alejach Jerozolimskich w Warszawie, podał deweloper. Prace budowlane części naziemnej ruszą jeszcze w tym roku.

Share
d28e3nt

"Equator IV to budynek klasy A. Będzie miał 14 pięter i łączną powierzchnię blisko 35 tys. m2. Equator IV osiągnie 55 m. wysokości. Całkowita powierzchnia najmu brutto wynosi 21 076 m2, w tym 19 171 m2 na wynajem powierzchni biurowej oraz 645 m2 na parterze budynku, które jest przeznaczone na część handlowo-usługową oraz stołówkę" - czytamy w komunikacie.
Jest to czwarty biurowiec znajdujący się w ciągu kompleksu przy Al. Jerozolimskich i ósma inwestycja Grupy Karimpol w Warszawie. W rękach spółki ciągle pozostaje budynek Equator II, pozostałe dwa projekty zostały sprzedane, podano również.

"Equator IV jest kontynuacją projektu, który rozpoczęliśmy już dziesięć lat temu i będzie w pewnym sensie zamykał klamrą nasz proces inwestycyjny przy Alejach Jerozolimskich. Posiadamy ważne pozwolenie na budowę. Podpisaliśmy umowę z firmami doradczymi, finalizujemy proces wyboru generalnego wykonawcy inwestycji. Planujemy rozpocząć budowę jeszcze w tym roku" - powiedział partner zarządzający Grupy Karimpol Harald Jeschek, cytowany w komunikacie.

Na początku roku Karimpol rozpoczął realizację wieżowca Skyliner z ok. 44 tys. m2 powierzchni najmu w Warszawie o szacowanej wartości przekraczającej 100 mln euro.

Karimpol Group to deweloper działający na rynku nieruchomości w regionie Środkowej Europy. W Polsce obecny jest od 1997 roku. Dotychczas zrealizował 7 projektów biurowych w Warszawie, w tym biurowce Equator w al. Jerozolimskich.

(ISBnews)

d28e3nt

Podziel się opinią

Share
d28e3nt
d28e3nt