WP

Karta Dużej Rodziny honorowana przez coraz więcej firm. Wakacje mogą być tańsze

Ministerstwo Rodziny zachęca do skorzystania ze zniżek, jakie przysługują posiadaczom Kart Dużej Rodziny. Zniżki oferuje coraz więcej firm, a od początku roku karta jest dostępna również w wersji elektronicznej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wzór Karty Dużej Rodziny
Wzór Karty Dużej Rodziny (Materiały prasowe, Fot: Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej)
WP

Jak informuje resort Elżbiety Rafalskiej, zniżki w obiektach wypoczynkowych w ramach Karty Dużej Rodziny oferują już 474 podmioty w całej Polsce.

Od początku 2018 roku Karta Dużej Rodziny jest dostępna także w wersji elektronicznej. Dzięki temu rodziny wielodzietne mogą korzystać z KDR w formie aplikacji na urządzeniach mobilnych.

W ostatnim czasie ofertę dla rodzin wielodzietnych poszerzyły propozycje rabatowe Grupy Lotos S.A. i trzech nowych państwowych partnerów programu: Grupy PZU, banku Pekao S.A. i PLL LOT.

WP

Grupa PZU proponuje rodzinom zniżki na produkty ubezpieczeniowe oferowane przez należące do niej spółki. PZU SA zapewnia 10 proc. zniżki na nowe ubezpieczenie PZU Auto, PZU Dom i PZU Wojażer dla każdego ubezpieczonego.

PZU Życie oferuje zaś 10 proc. zniżki w pierwszym roku umowy na ubezpieczenie posagowe, a PZU Zdrowie – 20 proc. zniżki na wizyty u specjalistów i 10 proc. zniżki na badania diagnostyczne we wskazanych placówkach.

Wideo: Karta Dużej Rodziny będzie zmieniana. Jakie nowości czekają beneficjentów?

WP

Posiadaczom karty Bank Pekao oferuje od 1 czerwca do 31 grudnia 5-procentowy w skali miesiąca zwrot za rachunki domowe opłacane z kont prowadzonych w Pekao S.A.

W ofercie dla rodzin wielodzietnych z Kartą Dużej Rodziny są również tańsze kredyty hipoteczne z obniżoną o 0,2 punktu procentowego marżą i prowizją ograniczoną do 1 proc.

Rodziny wielodzietne mogą ponadto skorzystać z Pożyczki Przekorzystnej z prowizją 3 proc. i oprocentowaniem na poziomie 7,77 proc.

Przy dokonywaniu rezerwacji dla co najmniej dwóch osób rodziny w PLL LOT wielodzietne otrzymają 10 proc. zniżki od podstaw taryfy dla każdego biletu oraz 50 proc. zniżki na wszystkie usługi dodatkowe dostępne w procesie rezerwacyjnym (poza ubezpieczeniem).

WP

Rodziny 3+ mogą skorzystać z rabatów na paliwo wynoszących od 8 do 10 gr na litrze na stacjach Lotos, a na wszystkie produkty gastronomiczne zniżka wynosi 20 proc.

Rodziny wielodzietne zapłacą mniej za paliwo także na stacjach Shell. Tu na litrze paliwa podstawowego zaoszczędzą 8 groszy, a na litrze paliwa premium 10 groszy. W przypadku LPG upust wynosi 3 gr. Tu także na żywność obowiązuje 20-procentowa zniżka.

Rodziny wielodzietne mogą ponadto taniej spędzić miłe chwile w 27 ogrodach zoologicznych i botanicznych oraz w 26 parkach narodowych.

W programie Karta Dużej Rodziny uczestniczą również ośrodki sportu i rekreacji, takie jak np.: basen Wodny Świat w Kudowie Zdroju, a także baseny w Kłodzku czy Zgorzelcu.

WP

Placówki Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego PTTK, które przystąpiły do programu, oferują rodzinom wielodzietnym zniżki od 5 do 25 proc. na noclegi i wypożyczeniu sprzętu.

Dzięki Karcie Dużej Rodziny w Parku Rozrywki można utrzymać 20 proc. upustu przy zakupie karnetów „2+1” i „2+2” na wszystkie atrakcje.

Taka sama zniżka obowiązuje przy zakupie biletu całodniowego na wszystkie atrakcje, a także przy wykupieniu noclegu. Co ważne, zniżki przysługują niezależnie od liczby korzystających z nich osób.

Ciekawą ofertę przygotowała też Papugarnia Lora w Słupsku, do której rodziny wielodzietne mogą wybrać się z 15-procentowym upustem dla każdego członka rodziny oraz karmą dla papug gratis.

WP

Karta Dużej Rodziny to system zniżek i dodatkowych uprawnień dla rodzin 3+ zarówno w instytucjach publicznych, jak i w firmach prywatnych.

Posiadacze KDR mają m.in. możliwość tańszego korzystania z oferty instytucji kultury, ośrodków rekreacyjnych czy księgarni na terenie całego kraju. Rodziny wielodzietne mogą korzystać z tańszych biletów wstępu m.in. do: teatrów, muzeów i parków krajobrazowych, a także z tańszych karnetów na basen i siłownię.

W 2019 roku uprawnienie do Karty Dużej Rodziny zyskają wszyscy rodzice, którzy kiedykolwiek posiadali na utrzymaniu co najmniej troje dzieci.

Obecnie w ramach programu KDR zniżki dla rodzin wielodzietnych oferuje ponad 4,2 tysiąca firm i instytucji w ponad 18 tys. lokalizacji. Wśród partnerów Karty Dużej Rodziny znajdują się m.in. podmioty z ofertami z branży spożywczej, zdrowotnej, edukacyjnej, odzieżowej, kulturalnej i sportowej.

Do tej pory wydano również ponad 1,97 mln kart, w tym 1,14 mln dla dzieci i 0,77 mln dla rodziców. Z systemu ulg i zniżek korzysta aż 440 tys. rodzin wielodzietnych, w których wychowuje się 1,16 mln dzieci.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Finanse
WP
WP