Trwa ładowanie...

Karta Dużej Rodziny honorowana przez coraz więcej firm. Wakacje mogą być tańsze

Ministerstwo Rodziny zachęca do skorzystania ze zniżek, jakie przysługują posiadaczom Kart Dużej Rodziny. Zniżki oferuje coraz więcej firm, a od początku roku karta jest dostępna również w wersji elektronicznej.

Karta Dużej Rodziny honorowana przez coraz więcej firm. Wakacje mogą być tańszeŹródło: Materiały prasowe, fot: Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej
dqxp8d8
dqxp8d8

Jak informuje resort Elżbiety Rafalskiej, zniżki w obiektach wypoczynkowych w ramach Karty Dużej Rodziny oferują już 474 podmioty w całej Polsce.

Od początku 2018 roku Karta Dużej Rodziny jest dostępna także w wersji elektronicznej. Dzięki temu rodziny wielodzietne mogą korzystać z KDR w formie aplikacji na urządzeniach mobilnych.

W ostatnim czasie ofertę dla rodzin wielodzietnych poszerzyły propozycje rabatowe Grupy Lotos S.A. i trzech nowych państwowych partnerów programu: Grupy PZU, banku Pekao S.A. i PLL LOT.

Grupa PZU proponuje rodzinom zniżki na produkty ubezpieczeniowe oferowane przez należące do niej spółki. PZU SA zapewnia 10 proc. zniżki na nowe ubezpieczenie PZU Auto, PZU Dom i PZU Wojażer dla każdego ubezpieczonego.

dqxp8d8

PZU Życie oferuje zaś 10 proc. zniżki w pierwszym roku umowy na ubezpieczenie posagowe, a PZU Zdrowie – 20 proc. zniżki na wizyty u specjalistów i 10 proc. zniżki na badania diagnostyczne we wskazanych placówkach.

Wideo: Karta Dużej Rodziny będzie zmieniana. Jakie nowości czekają beneficjentów?

Posiadaczom karty Bank Pekao oferuje od 1 czerwca do 31 grudnia 5-procentowy w skali miesiąca zwrot za rachunki domowe opłacane z kont prowadzonych w Pekao S.A.

W ofercie dla rodzin wielodzietnych z Kartą Dużej Rodziny są również tańsze kredyty hipoteczne z obniżoną o 0,2 punktu procentowego marżą i prowizją ograniczoną do 1 proc.

dqxp8d8

Rodziny wielodzietne mogą ponadto skorzystać z Pożyczki Przekorzystnej z prowizją 3 proc. i oprocentowaniem na poziomie 7,77 proc.

Przy dokonywaniu rezerwacji dla co najmniej dwóch osób rodziny w PLL LOT wielodzietne otrzymają 10 proc. zniżki od podstaw taryfy dla każdego biletu oraz 50 proc. zniżki na wszystkie usługi dodatkowe dostępne w procesie rezerwacyjnym (poza ubezpieczeniem).

Rodziny 3+ mogą skorzystać z rabatów na paliwo wynoszących od 8 do 10 gr na litrze na stacjach Lotos, a na wszystkie produkty gastronomiczne zniżka wynosi 20 proc.

dqxp8d8

Rodziny wielodzietne zapłacą mniej za paliwo także na stacjach Shell. Tu na litrze paliwa podstawowego zaoszczędzą 8 groszy, a na litrze paliwa premium 10 groszy. W przypadku LPG upust wynosi 3 gr. Tu także na żywność obowiązuje 20-procentowa zniżka.

Rodziny wielodzietne mogą ponadto taniej spędzić miłe chwile w 27 ogrodach zoologicznych i botanicznych oraz w 26 parkach narodowych.

W programie Karta Dużej Rodziny uczestniczą również ośrodki sportu i rekreacji, takie jak np.: basen Wodny Świat w Kudowie Zdroju, a także baseny w Kłodzku czy Zgorzelcu.

dqxp8d8

Placówki Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego PTTK, które przystąpiły do programu, oferują rodzinom wielodzietnym zniżki od 5 do 25 proc. na noclegi i wypożyczeniu sprzętu.

Dzięki Karcie Dużej Rodziny w Parku Rozrywki można utrzymać 20 proc. upustu przy zakupie karnetów „2+1” i „2+2” na wszystkie atrakcje.

Taka sama zniżka obowiązuje przy zakupie biletu całodniowego na wszystkie atrakcje, a także przy wykupieniu noclegu. Co ważne, zniżki przysługują niezależnie od liczby korzystających z nich osób.

dqxp8d8

Ciekawą ofertę przygotowała też Papugarnia Lora w Słupsku, do której rodziny wielodzietne mogą wybrać się z 15-procentowym upustem dla każdego członka rodziny oraz karmą dla papug gratis.

Karta Dużej Rodziny to system zniżek i dodatkowych uprawnień dla rodzin 3+ zarówno w instytucjach publicznych, jak i w firmach prywatnych.

Posiadacze KDR mają m.in. możliwość tańszego korzystania z oferty instytucji kultury, ośrodków rekreacyjnych czy księgarni na terenie całego kraju. Rodziny wielodzietne mogą korzystać z tańszych biletów wstępu m.in. do: teatrów, muzeów i parków krajobrazowych, a także z tańszych karnetów na basen i siłownię.

dqxp8d8

W 2019 roku uprawnienie do Karty Dużej Rodziny zyskają wszyscy rodzice, którzy kiedykolwiek posiadali na utrzymaniu co najmniej troje dzieci.

Obecnie w ramach programu KDR zniżki dla rodzin wielodzietnych oferuje ponad 4,2 tysiąca firm i instytucji w ponad 18 tys. lokalizacji. Wśród partnerów Karty Dużej Rodziny znajdują się m.in. podmioty z ofertami z branży spożywczej, zdrowotnej, edukacyjnej, odzieżowej, kulturalnej i sportowej.

Do tej pory wydano również ponad 1,97 mln kart, w tym 1,14 mln dla dzieci i 0,77 mln dla rodziców. Z systemu ulg i zniżek korzysta aż 440 tys. rodzin wielodzietnych, w których wychowuje się 1,16 mln dzieci.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dqxp8d8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dqxp8d8