Trwa ładowanie...

Karta Dużej Rodziny teraz na telefonie. Będzie szybciej i wygodniej

Rodzina z co najmniej trojgiem dzieci skorzysta ze zniżek, pokazując Kartę Dużej Rodziny na telefonie. Dzięki temu łatwiej będzie wyszukać placówki, które oferują zniżki jej posiadaczom.

Karta Dużej Rodziny teraz na telefonie. Będzie szybciej i wygodniejŹródło: 123RF.COM
d1rr6gg
d1rr6gg

Karta Dużej Rodziny to już nie tylko plastikowy dokument, uprawniający do zniżek członków rodzin wielodzietnych, ale też aplikacja mobilna mKDR na smartfonie. Plastikowa karta pozostanie w obiegu, więc rodziny dostaną wybór co do tego, z jakiej formy chcą korzystać – czytamy w komunikacie na stronie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Ogromna zaletą Karty w formie mobilnej jest funkcja geolokalizacji, dzięki której jej posiadacz może szybko sprawdzić, gdzie w pobliżu skorzysta ze zniżek. Aplikacja zawiadomi też o nowych rabatach i partnerach akcji.

- Nowoczesna Karta Dużej Rodziny w formie aplikacji na urządzenia mobilne powstała z myślą o wygodzie polskich rodzin. Dzięki najnowszym technologiom korzystanie z Karty staje się o wiele prostsze. Dostęp do szerokiej oferty ulg i zniżek oraz informacji na ich temat jest już na wyciągnięcie ręki. To duże udogodnienie dla rodzin 3+ – powiedziała Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej.

d1rr6gg

Do tej pory wydano prawie 1,9 mln Kart dla 417 tys. rodzin wielodzietnych. Zniżki oferuje ponad 3,3 tys. firm i instytucji w ponad 14 tys. lokalizacji.

Zobacz też:

Będą zmiany w 500+

Dostępna praktycznie od zaraz

mKDR aktywuje się w ciągu 24 godzin od jej przyznania przez wójta, burmistrza lub prezydenta miasta, bez konieczności oczekiwania na wydruk plastikowego nośnika.

d1rr6gg

Posiadacze Karty Dużej Rodziny mogą korzystać z obu form alternatywnie. Wnioskując o KDR, jest możliwe wybranie Karty w formie tradycyjnej oraz elektronicznej lub tylko jednej z tych form. Warto jednak pamiętać, że wybranie tej drugiej opcji w późniejszym terminie (w ramach kolejnego wniosku) będzie wiązać się z wniesieniem opłaty w wysokości 9,21 zł. Wyjątek stanowi sytuacja, w której członek rodziny wielodzietnej do 31.12.2017 r. złożył wniosek o tradycyjną (tj. plastikową) Kartę Dużej Rodziny, a wniosek o dodatkową wersję w postaci elektronicznej złożył do 31.12.2019 r.

Z Karty Dużej Rodziny w formie elektronicznej będą mogli skorzystać również dotychczasowi posiadacze Karty Dużej Rodziny. Wymaga to jednak złożenia przez nich odpowiedniego wniosku.

Taniej na stacji benzynowej

12 stycznia MRPiPS i PKN Orlen podpisały porozumienie, na podstawie którego posiadacze Karty zyskali prawo do dodatkowych zniżek na stacjach PKN Orlen. Tym samym posiadacze uzyskali: rabat 8 gr przy zakupie 1l zwykłego paliwa, rabat 10 gr przy zakupie 1l paliwa Verva, rabat 20 proc. na zakupy produktów gastronomicznych z oferty Stop Cafe oraz rabat 20 proc. na zakupy w myjni.

Zmiana terminu ważności Karty

W myśl przepisów obowiązujących do końca 2018 roku Karta Dużej Rodziny dla dziecka uczącego się w szkole wyższej będzie przyznawana do końca roku akademickiego, w którym planowane jest ukończenie przez niego nauki. Od początku 2019 r. Karta będzie ważna do dnia 30 września, w którym jest planowane ukończenie nauki.

Ta pozornie kosmetyczna zmiana nie jest przypadkowa. Koniec roku akademickiego to bowiem termin określony w regulaminie danej uczelni – w większości przypadków jest to 30 września. Jednak wójt/burmistrz/prezydent ma obowiązek sprawdzić za każdym razem, kiedy na danej uczelni koniec przypada koniec roku akademickiego.

d1rr6gg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1rr6gg