Trwa ładowanie...

KE: Polska musi obniżyć deficyt!

Oczekuję, że Polska podejmie znaczące środki, by obniżyć deficyt poniżej 3 proc. PKB - powiedział we wtorek komisarz ds. gospodarczo-walutowych Olli Rehn. Dodał, że już dostał wiele istotnych informacji z Polski, a wkrótce spodziewa się formalnego listu.

KE: Polska musi obniżyć deficyt!Źródło: AFP, fot: OUISA GOULIAMAKI
d2yv7jl
d2yv7jl

Przyznał na konferencji prasowej, że wciąż nie otrzymał z Polski formalnej odpowiedzi na swój list z połowy stycznia. Prosił w nim Polskę o przedstawienie planu reform, które pozwolą zrealizować cel wyznaczony Polsce w ramach procedury nadmiernego deficytu - jego ograniczenie do wymaganych Paktem Stabilności i Wzrostu 3 proc. PKB do 2012 r.

- Oczekuję formalnej odpowiedzi w najbliższym czasie, ale już otrzymałem wiele świeżych, istotnych informacji, by ocenić fiskalną i gospodarczą sytuację w Polsce - powiedział Rehn.

- Oczekuję, że Polska podejmie znaczące środki, które obniżą jej deficyt budżetowy poniżej 3 proc. PKB w przyszłym roku, co jest celem dla Polski w rekomendacjach Rady z 2009 r." - mówił Rehn.

W opublikowanych we wtorek prognozach KE zrewidowała w górę swoje prognozy gospodarcze w odniesieniu do tempa wzrostu PKB w Polsce. Tempo rozwoju gospodarczego w Polsce ma wynieść w tym roku 4,1 proc. PKB dzięki publicznym inwestycjom w infrastrukturę, inwestycjom prywatnym i prawdopodobnemu wzrostowi konsumpcji.

d2yv7jl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2yv7jl