Trwa ładowanie...
d364kdy

KE pozwała Polskę w sprawie rejestru transportu drogowego

Warszawa, 19.11.2015 (ISBnews) - Komisja Europejska pozwała Polskę do Polski do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej w związku z uchybieniem obowiązkom ustanowienia krajowego elektronicznego rejestru przedsiębiorców transportu drogowego i połączenia go z rejestrami innych państw, podała Komisja. 
Share
d364kdy

"Komisja Europejska podjęła decyzję o skierowaniu do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej sprawy przeciwko Polsce w związku z nieustanowieniem przez nią krajowego elektronicznego rejestru przedsiębiorców transportu drogowego i nieustanowieniem połączenia między tym rejestrem a krajowymi rejestrami elektronicznymi innych państw członkowskich UE, wbrew wymaganiom określonym w art. 16 ust. 1 i 5 rozporządzenia (WE) nr 1071/2009" - czytamy w komunikacie.

Krajowe rejestry elektroniczne należało ustanowić i przyłączyć do rejestrów innych państw najpóźniej do 31 grudnia 2012 r. Polska nie wypełniła jeszcze tego obowiązku, co skutkuje nieefektywnością wzajemnych połączeń między rejestrami na szczeblu unijnym, wyjaśniła Komisja.

Zgodnie z założeniami rozporządzenia, krajowe rejestry połączone z rejestrami innych państw wspólnoty mają przyczynić się do urzeczywistnienia wewnętrznego rynku transportu drogowego.

d364kdy

"Połączenie rejestrów krajowych jest niezbędne, aby ułatwić przepływ informacji między państwami członkowskimi w sprawie możliwych naruszeń popełnianych przez spółki prowadzące międzynarodowe przewozy towarowe lub pasażerskie (np. przekraczania dopuszczalnego czasu prowadzenia pojazdu albo fałszowania zapisów tachografu). Dzięki niemu drogi Unii staną się bezpieczniejsze" - czytamy dalej.

(ISBnews)

d364kdy

Podziel się opinią

Share
d364kdy
d364kdy