Trwa ładowanie...
d222squ

KE wydała zgodę na przejęcie Visa Europe przez Visa Inc.

Warszawa, 03.06.2016 (ISBnews) - Komisja Europejska zaakceptowała warunki transakcji przejęcia Visa Europe przez Visa Inc., podała Visa.

Share
d222squ

"Visa otrzymała już wszystkie potrzebne zgody od organów regulacji rynku dla tego przejęcia. Transakcja powinna zostać zamknięta do końca czerwca br., czyli do końca trzeciego kwartału sprawozdawczego Visa Inc - czytamy w komunikacie.

W listopadzie ub. roku Visa Inc. poinformowała, że zawarła umowę nabycia akcji spółki Visa Europe Ltd. Podano wówczas, że zamknięcie transakcji przewidywane jest w 3 kwartale 2016 roku obrachunkowego Visa Inc. i jest uzależnione od otrzymania stosownych zgód regulacyjnych.

Zgodnie z treścią umowy, wartość transakcji wynosi maksymalnie do 21,2 mld euro i składa się z następujących elementów:

d222squ

- ceny nabycia płatnej w momencie zamknięcia transakcji wynoszącej 16,5 mld euro oraz

- odroczonej płatności typu earn-out w wysokości maksymalnie do 4,7 mld euro, którą członkowie Visa Europe Ltd. mogą otrzymać po 4 rocznicy zamknięcia transakcji w zależności od osiągnięcia w perspektywie 16 kwartałów celów określonych w umowie.

W informacji podano także, że cena nabycia płatna jest w gotówce w wysokości 11,5 mld euro oraz uprzywilejowanych akcjach zamiennych na akcje zwykłe Visa Inc. o wartości do 5 mld euro.

Visa Europe to organizacja zajmująca się technologiami płatniczymi, stanowi własność instytucji członkowskich - banków oraz innych firm świadczących usługi płatnicze z 38 krajów, które sprawują nadzór nad jej zarządem. Instytucje członkowskie Visa Europe zajmują się wydawnictwem kart płatniczych i świadczeniem usług akceptacji kart na rzecz detalistów, a także ustalają poziom opłat pobieranych od użytkowników kart i punktów usługowo-handlowych. Visa Europe jest również największym w Europie dostawcą usług przetwarzania danych transakcji, który obsługuje ponad 18 miliardów transakcji rocznie.

Visa Europe współpracuje z Visa Inc. na rzecz wzajemnej globalnej akceptacji na obszarze ponad 200 krajów i terytoriów.

(ISBnews)

d222squ

Podziel się opinią

Share
d222squ
d222squ