Trwa ładowanie...
d31m8t7
d31m8t7

Kernel wybuduje nową tłocznię w Rosji za ok. 100 mln USD

16.02. Warszawa (PAP) - Kernel planuje wybudować na terenie Rosji nową tłocznię. Inwestycja pochłonie ok. 100 mln USD - poinformował podczas telekonferencji Andrey Verevskiy,...
Share
d31m8t7

16.02. Warszawa (PAP) - Kernel planuje wybudować na terenie Rosji nową tłocznię. Inwestycja pochłonie ok. 100 mln USD - poinformował podczas telekonferencji Andrey Verevskiy, przewodniczący rady dyrektorów Kernel Holding. Dodał, że spółka cały czas zainteresowana jest przejęciami na rynku rosyjskim. Może na nie przeznaczyć ponad 150 mln USD.

"Zdecydowaliśmy się zainwestować w budowę nowej tłoczni w Rosji o mocy 600 tys. ton nasion słonecznika rocznie. Wydamy na ten cel ok. 100 mln USD w ciągu kilku lat. To nie oznacza, że przestaliśmy poszukiwać celów do przejęcia - mamy kilka interesujących obiektów na oku w tym kraju. Jednak rozbieżności pomiędzy ceną proponowaną przez sprzedających a naszą ofertą są za duże. Ponadto obiekty te nie mają takiej efektywności, jaką chcielibyśmy mieć" - powiedział podczas telekonferencji Verevskiy.

"Mamy kilka potencjalnych lokalizacji dla tej inwestycji. Ostateczna decyzja o jej umiejscowieniu zapadnie w ciągu kilku miesięcy" - dodał.

d31m8t7

Verevskiy poinformował, że budowa tłoczni nie ruszy raczej w tym roku. Obiekt ma zostać uruchomiony w ciągu 2,5 roku.

Pytany o CAPEX jaki spółka mogłaby przeznaczyć na akwizycje w Rosji przewodniczący rady dyrektorów, odpowiedział: "Wszystko będzie zależało od tego na jakie oferty się zdecydujemy (...) Myślę że nakłady inwestycyjne na transakcje przejęć w Rosji mogłyby sięgnąć 150 mln USD lub więcej."

Verevskiy poinformował, że spółka podtrzymuje swoje prognozy na rok obrotowy 2011/2012, które zakładają 2,3 mld USD przychodów, 370 mln USD EBITDA oraz 255 mln USD zysku netto. (PAP)

jow/ jtt/

d31m8t7

Podziel się opinią

Share
d31m8t7
d31m8t7