Trwa ładowanie...
d429w15

KGHM w końcowej fazie negocjacji z PGNiG o budowie gazociągu

23.9.Warszawa (PAP) - KGHM jest w końcowej fazie negocjacji z PGNiG w sprawie budowy gazociągu do miedziowej spółki, który będzie dostarczał paliwo do planowanych dwóch...
Share
d429w15

23.9.Warszawa (PAP) - KGHM jest w końcowej fazie negocjacji z PGNiG w sprawie budowy gazociągu do miedziowej spółki, który będzie dostarczał paliwo do planowanych dwóch energetycznych bloków gazowych - poinformował we wtorek w telewizji TVN CNBC prezes KGHM Mirosław Krutin.

"Kończymy w tej chwili projekt, uzgodnienie z PGNiG, na to żeby PGNiG wybudowało rurociąg gazowy do nas, a my żebyśmy odbierali gaz" - powiedział Krutin.

"Wybudujemy dwa bloki energetyczne o łącznej mocy 90 megawatów. W tej chwili umowa jest w ostatniej fazie negocjacji. Uważamy, że ją podpiszemy. (...) Myślę, że ta inwestycja jest bardzo realna, że będzie rozpoczęta" - dodał.

d429w15

Prezes powiedział, że KGHM planuje budowę dwóch mniejszych bloków gazowych, które zabezpieczą potrzeby energetyczne KGHM w 20-23 proc.

Dodał, że obecnie KGHM pokrywa swoje energetyczne potrzeby w 10 proc.

Według prezesa projekt budowy dwóch bloków gazowych jest rentowny.

Nie chciał jednaj podać dokładnej kwoty potrzebnej do realizacji projektu.

"O konkretnych kwotach jeszcze nie chciałbym mówić, ale jest to kilkaset mln zł, powyżej 500 mln zł" - powiedział.

KGHM będzie do tych dwóch bloków odbierać gaz bezpośrednio ze źródła, czyli będzie to paliwo pozasystemowe, nie objęte taryfą.(PAP)

pif/ gor/

d429w15

Podziel się opinią

Share
d429w15
d429w15