Trwa ładowanie...
d1bc1sy
d1bc1sy

KGHM w tym roku zdecyduje o inwestycji w jeden z analizowanych projektów (opis)

17.8.Warszawa (PAP) - KGHM w tym roku podejmie decyzję w sprawie nabycia kilkudziesięciu procent w jednym z analizowanych projektów. Może też podpisać umowę operatorską z chińską...
Share
d1bc1sy

17.8.Warszawa (PAP) - KGHM w tym roku podejmie decyzję w sprawie nabycia kilkudziesięciu procent w jednym z analizowanych projektów. Może też podpisać umowę operatorską z chińską spółką IEMR - powiedział dziennikarzom prezes spółki, Herbert Wirth.

"Jeszcze w tym roku podejmiemy decyzję w kwestii nabycia kilkudziesięciu procent w jednym z analizowanych projektów" - poinformował Wirth.

Dodał, że prowadzone jest due-diligence dwóch projektów w USA, projektu w Peru i rozpoczęto negocjacje w sprawie nabycia koncesji w Laosie.

d1bc1sy

Powiedział, że najbliżej podjęcia decyzji spółka jest w przypadku jednego z projektów w Stanach Zjednoczonych. Chodzi o złoże miedziowo-niklowo-platynowe.

"Moglibyśmy w tym przypadku nabyć z giełdy do 19 proc." - powiedział Wirth.

Wyjaśnił, że ta spółka jest notowana na giełdzie w Toronto. Dodał, że złoże w Peru należy z kolei do innej spółki notowanej w Kanadzie.

Prezes powiedział też, że KGHM może podpisać umowę operatorską z chińską spółką International Energy and Mineral Resources (IEMR).

d1bc1sy

"Jednocześnie chcemy wejść w układy partnerskie z Chinami, ze spółką IEMR. Analizujemy z nimi kilka niezależnych projektów, w tym projekt w Mongolii Wewnętrzenej, ale tam być może KGHM wejdzie jako operator a nie udziałowiec" - powiedział Wirth.

Dodał, że dotyczy to też jednego z projektów w USA i projektu w Albanii.

"Partner chiński nie ma doświadczenia w eksploatacji, złożył nam propozycję podpisania porozumienia. Obecnie partner chiński przysyła +scoping study+, które będzie analizowane, będzie wydana nasza ocena na temat sensowności biznesowej. Jeśli się okaże, że te projekty są opłacalne, będziemy podpisywać umowy o operatorstwie" - powiedział Wirth.

Dodał, że KGHM wszedłby do projektów z własnymi maszynami i zarządzałby górnictwem.

Poinformował, że ewentualne korzyści z kontraktu operatorskiego byłyby najwcześniej w przyszłym roku. W ciągu kilku miesięcy KGHM ma przeanalizować, czy ten projekt może być opłacalny.(PAP)

pel/ morb/ ana/

d1bc1sy

Podziel się opinią

Share
d1bc1sy
d1bc1sy