Trwa ładowanie...
d2lkmuo
13-11-2015 12:45

KGHM zmniejszył prognozę produkcji w Sierra Gorda do ok. 90 tys. ton miedzi

Warszawa, 13.11.2015 (ISBnews) - KGHM Polska Miedź zmniejszył prognozę produkcji miedzi w kopalni Sierra Gorda do ok. 90 tys. ton, a molibdenu do ok. 20 mln funtów na koniec 2015 r., poinformowali przedstawiciele spółki.

d2lkmuo

"Docelowo do końca roku planujemy produkcję ok. 90 tys. ton miedzi. Jeżeli chodzi o produkcję molibdenu, zakładamy na koniec roku ok. 20 mln funtów" - powiedział prezes Herbert Wirth podczas konferencji prasowej.

Wcześniej KGHM zakładał, że Sierra Gorda wyprodukuje 100 tys. ton miedzi i 25-30 tys. funtów molibdenu w całym 2015 r.

W okresie I-III kw. 2015 w Sierra Gorda wyprodukowano 60 tys. ton miedzi i ponad 8 mln funtów molibdenu.

"Projekt znajduje się obecnie w fazie dochodzenia do docelowych zdolności przeróbczych, ta faza zakończy się w I kw. 2016 r." - powiedział Maciej Koński, dyrektor naczelny Centrum Analiz Strategicznych i Bazy Zasobowej KGHM.

d2lkmuo

Po osiągnięciu pełnych zdolności produkcyjnych zakład będzie produkował 120 tys. ton miedzi i ok. 50 mln funtów molibdenu rocznie w ciągu pierwszych 5 lat. KGHM zakłada taki poziom produkcji w 2016 r.

Jednocześnie w Sierra Gorda realizowany jest plan oszczędnościowy, dzięki któremu KGHM chce w przyszłym roku uzyskać istotne zmniejszenie kontrolowalnych kosztów operacyjnych. Zakłada on zarówno renegocjację kontraktów, jak i redukcję zatrudnienia.

KGHM jest największym producentem srebra i ósmym procentem miedzi na świecie, posiadającym dostęp do 4. pod względem wielkości zasobów miedzi. Spółka posiada szerokie portfolio projektów eksploracyjnych, rozwojowych i produkcyjnych w Polsce, Niemczech, Kanadzie, Chile i USA.
(ISBnews)

d2lkmuo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2lkmuo