Trwa ładowanie...
d13nqal

KGHM zrefinansuje w II kw. obligacje KGHM International warte 500 mln USD

Warszawa, 11.05.2015 (ISBnews) - KGHM Polska Miedź planuje w II kwartale br. zrefinansować warte 500 mln USD obligacje KGHM International, poinformował wiceprezes ds. finansów Jarosław Romanowski. Grupa liczy, że dzięki refinansowaniu zaoszczędzi 83 mln USD.

Share
d13nqal

"Zgodnie z przyjętymi założeniami, w I kwartale spółka zrefinansowała 200 mln USD obligacji KGHM International, a w II kwartale planujemy zrefinansowanie obligacji na 0,5 mld USD" - powiedział Romanowski podczas konferencji prasowej.

"Jest to działanie, które da określone oszczędności w grupie. Szacujemy, że w okresie 2015-2019 te oszczędności wyniosą 83 mln USD" - dodał wiceprezes.

Wskazał, że obligacje, o których mowa mają kupon 7,75%. "My jako KGHM Polska Miedź S.A. jesteśmy w stanie pozyskiwać finansowanie zewnętrzne po znacznie bardziej konkurencyjnym koszcie" - podkreślił.

KGHM jest największym producentem srebra i ósmym procentem miedzi na świecie, posiadającym dostęp do 4. pod względem wielkości zasobów miedzi. Spółka posiada szerokie portfolio projektów eksploracyjnych, rozwojowych i produkcyjnych w Polsce, Niemczech, Kanadzie, Chile i USA.
(ISBnews)

d13nqal

Podziel się opinią

Share
d13nqal
d13nqal