Trwa ładowanie...
d11hzwy
d11hzwy

KGHM zrefinansuje w II kw. obligacje KGHM International warte 500 mln USD

Warszawa, 11.05.2015 (ISBnews) - KGHM Polska Miedź planuje w II kwartale br. zrefinansować warte 500 mln USD obligacje KGHM International, poinformował wiceprezes ds. finansów Jarosław Romanowski. Grupa liczy, że dzięki refinansowaniu zaoszczędzi 83 mln USD.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d11hzwy

"Zgodnie z przyjętymi założeniami, w I kwartale spółka zrefinansowała 200 mln USD obligacji KGHM International, a w II kwartale planujemy zrefinansowanie obligacji na 0,5 mld USD" - powiedział Romanowski podczas konferencji prasowej.

"Jest to działanie, które da określone oszczędności w grupie. Szacujemy, że w okresie 2015-2019 te oszczędności wyniosą 83 mln USD" - dodał wiceprezes.

Wskazał, że obligacje, o których mowa mają kupon 7,75%. "My jako KGHM Polska Miedź S.A. jesteśmy w stanie pozyskiwać finansowanie zewnętrzne po znacznie bardziej konkurencyjnym koszcie" - podkreślił.

KGHM jest największym producentem srebra i ósmym procentem miedzi na świecie, posiadającym dostęp do 4. pod względem wielkości zasobów miedzi. Spółka posiada szerokie portfolio projektów eksploracyjnych, rozwojowych i produkcyjnych w Polsce, Niemczech, Kanadzie, Chile i USA.
(ISBnews)

d11hzwy

Podziel się opinią

Share

d11hzwy

d11hzwy