Trwa ładowanie...
d23b8hp
d23b8hp

KHW sprzedał ZEC Katowice na rzecz spółki z grupy EDF

Warszawa, 02.09.2015 (ISBnews) - Katowicki Holding Węglowy (KHW) podpisał z DK Energy Polska - spółką należącą do grupy EDF - umowę sprzedaży 100% akcji Zakładów Energetyki Cieplnej Katowice, podał holding.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d23b8hp

"DK Energy Polska złożyła do Katowickiego Holdingu Węglowego najkorzystniejszą ofertę na zakup 100% akcji Zakładów Energetyki Cieplnej S.A. - firmy specjalizującej się w produkcji i dystrybucji ciepła oraz produkcji skojarzonej energii elektrycznej w oparciu o gaz kopalniany, pozyskiwany w kopalniach holdingu" - czytamy w komunikacie.

Warunkiem sfinalizowania transakcji jest uzyskanie zgody walnego zgromadzenia KHW na zbycie akcji i zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) na nabycie ZEC Katowice przez kupującego.

"Projekt rozwoju działalności ZEC Katowice S.A. zakłada dynamiczny rozwój sieci ciepłowniczych, które w miastach Górnego Śląska będą podstawowym filarem aktywnej polityki ochrony środowiska i likwidacji niskiej emisji" - czytamy dalej.

d23b8hp

ZEC Katowice stanie się w najbliższej przyszłości platformą rozwoju usług energetycznych, oferowanych przez grupę EDF w sektorze przemysłowym i komunalnym na południu Polski, zapowiedziano także.

ZEC Katowice S.A. prowadzi działalność na terenie Katowic, Mysłowic, Sosnowca i Rudy Śląskiej, gdzie zatrudnia 421 osób. W 2014 roku odnotowała obroty w wysokości 152,2 mln zł. Jest liderem w zakresie wykorzystania gazu kopalnianego w Polsce. Od 2012 spółka dokonała wielu inwestycji w zakresie rozwoju potencjału wykorzystania gazu kopalnianego w kogeneracji, modernizacji sieci ciepłowniczych i redukcji emisji CO2.

(ISBnews)

d23b8hp

Podziel się opinią

Share
d23b8hp
d23b8hp