KI Chemistry wydłuża zapisy na Ciech do 30 maja (opis)
25.04. Warszawa (PAP) - KI Chemistry, spółka zależna Kulczyk Investments, wydłużyła termin zapisów na akcje Ciech w wezwaniu do 30 maja - poinformował pośredniczący w wezwaniu DM...
25.04. Warszawa (PAP) - KI Chemistry, spółka zależna href="http://finanse.wp.pl/sid,172,gielda-akcjonariusze-sklad.html">Kulczyk Investments *Kulczyk Investments (Zobacz portfel Kulczyk Investments»), wydłużyła termin zapisów na akcje *href="http://finanse.wp.pl/isin,PLCIECH00018,notowania-podsumowanie.html">CiechCiech (Zobacz notowania spółki ») w wezwaniu do 30 maja - poinformował pośredniczący w wezwaniu DM BZ WBK.
Jak podano w raporcie, okres przyjmowania zapisów wydłużono "na skutek nieziszczenia się warunków prawnych określonych w wezwaniu".
Pierwotnie termin zapisów upływał w piątek, 25 kwietnia.
Wzywający poinformował, że do tego terminu nie została wydana i doręczona zgoda na transakcję prezesa UOKiK na koncentrację oraz zgoda Ukraińskiego Urzędu Antymonopolowego.
"Oczekuje się, że wskazane powyżej warunki zostaną spełnione do dnia 30 maja 2014 r., który to termin może zostać przedłużony jednokrotnie lub wielokrotnie, aż do dnia 23 lipca 2014 roku, o ile powyższe warunki nie zostaną spełnione w przewidywanym terminie" - podano.
Jarosław Sroka, członek zarządu Kulczyk Holding, potwierdził w rozmowie z PAP, że przyczyną wydłużenia zapisów są wyłącznie kwestie formalne.
"Chodzi wyłącznie o zgody urzędy antymonopolowego. Czekamy na nie, zgodnie z procedurami" - powiedział.
Dodał, że kupno href="http://finanse.wp.pl/isin,PLCIECH00018,notowania-podsumowanie.html">CiechuCiechu jest dla wzywającego bardzo ważnym projektem, wpisującym się w strategię firmy.
"Czekamy na decyzję resortu skarbu, która jest dla nas w tym momencie kluczowa i determinuje dalszą strategię działania" - poinformował Sroka.
Wezwanie zostało ogłoszone na początku marca. KI Chemistry chce kupić 66 proc. akcji href="http://finanse.wp.pl/isin,PLCIECH00018,notowania-podsumowanie.html">CiechuCiechu po 29,5 zł za akcję.
Większość analityków oceniła, że proponowana cena jest zbyt niska. Natomiast zarząd href="http://finanse.wp.pl/isin,PLCIECH00018,notowania-podsumowanie.html">CiechuCiechu uznał ją za odpowiadającą wartości godziwej.
W czwartek odbyło się walne zgromadzenie href="http://finanse.wp.pl/isin,PLCIECH00018,notowania-podsumowanie.html">CiechuCiechu, które miało zdecydować m.in. o podziale zysku. Akcjonariusze przegłosowali uchwałę wniesioną przez resort skarbu o ogłoszeniu przerwy w obradach do 15 maja.
Zarząd spółki zdecydował wcześniej, że zarekomenduje walnemu zgromadzeniu przeznaczenie zysku netto za 2013 rok w wysokości 100,7 mln zł w całości na kapitał zapasowy. Pod koniec marca rada nadzorcza spółki głosowała nad propozycją zarządu, ale uchwała nie uzyskała wymaganej większości głosów.
KI Chemistry oświadczył przy okazji ogłoszenia wezwania, że przekaże href="http://finanse.wp.pl/isin,PLCIECH00018,notowania-podsumowanie.html">CiechowiCiechowi projekt umowy o strategicznej współpracy. Wskazywał też, że do czasu ustalenia ostatecznego planu reorganizacji href="http://finanse.wp.pl/isin,PLCIECH00018,notowania-podsumowanie.html">CiechuCiechu niezbędne jest zobowiązanie zarządu do rekomendowania walnemu przeznaczenia całego zysku za rok obrotowy 2013 r. na kapitał zapasowy spółki.
Prezes href="http://finanse.wp.pl/isin,PLCIECH00018,notowania-podsumowanie.html">CiechuCiechu Dariusz Krawczyk poinformował dziennikarzy po czwartkowym walnym, że href="http://finanse.wp.pl/isin,PLCIECH00018,notowania-podsumowanie.html">CiechCiech i potencjalny inwestor uzgadniają treść umowy o współpracy. Ocenił, że osiągnięcie porozumienia jest możliwe. Dodał, że uzgodnienia z potencjalnym kupującym dotyczą również przyszłości Organiki Sarzyny.
Krawczyk pytany o dywidendę, mówił w czwartek, że spółka ma napięty plan wydatków na ten rok. Każda kwota dywidendy ingerowałaby w plan inwestycyjny.
Dodał, że gdyby została uchwalona wypłata dywidendy, spółka musiałaby się zastanowić, czy skorzystać z opcji wcześniejszego wykupu części obligacji, czy nie odłożyć w czasie części inwestycji.
Skarb Państwa posiada 38,72 proc. akcji spółki. Wśród dużych inwestorów w akcjonariacie znajdują się też href="http://finanse.wp.pl/fundCode,EPZU1,title,OFE-PZU-Zlota-Jesien,notowania-fundusze-podsumowanie.html">OFE PZU Złota JesieńOFE PZU Złota Jesień (9,2 proc. akcji) i href="http://finanse.wp.pl/fundCode,ENNE1,title,ING-OFE,notowania-fundusze-podsumowanie.html">ING OFEING OFE (8,54 proc. akcji).
Ministerstwo Skarbu Państwa informowało, że przeanalizuje złożoną przez KI Chemistry ofertę. Wiceminister skarbu Paweł Tamborski mówił dziennikarzom, że resort przy podejmowaniu decyzji będzie kierować się nie tylko cenę, ale i możliwością docelowej sprzedaży całego swojego pakietu. (PAP)
morb/ osz/