Trwa ładowanie...
posnania

Kiedyś niedziela handlowa. Dziś rozrywkowa

Od wprowadzenia w marcu zakazu handlu galerie handlowe mają powody do narzekania. Owszem, działają kina i lokale gastronomiczne, ale duże sklepy, które przyciągały klientów, muszą być zamknięte. Galerie próbują więc nowych sposobów, by znów zapełnić się ludźmi.

Share
Kiedyś niedziela handlowa. Dziś rozrywkowa
Źródło: Materiały prasowe, Fot: Posnania
dyjfi2v

Poznańska galeria Posnania chce być centrum aktywnego wypoczynku. Deskorolki, wrotki, rolki i longboardy mają opanować przestrzeń galerii. Największą atrakcją dla rodzin z dziećmi jest ogromny dmuchaniec, który znajduje się w Atrium.

- Po ogromnym sukcesie Skate Ferii zdecydowaliśmy się wyjść naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów i ponownie zapraszamy ich do skateparku, który zorganizujemy na naszym parkingu - mówi Agnieszka Juszkis, dyrektorka marketingu Posnanii.
Na podziemnym parkingu, na poziomie -1, ustawiony zostanie tor przeszkód oraz rampy, na których będzie można doskonalić swoje umiejętności. Wstęp do skate parku jest bezpłatny dla osób, które pokażą paragon zrealizowany tego dnia w Posnanii.
Tradycyjnie otwarte będą kino, restauracje i kawiarnie, klub fitness z basenem czy kręgielnia.

dyjfi2v

Nie wiesz, która niedziela jest handlowa, a która nie? Sprawdź w naszym kalendarzu!

W kwietniu zrobimy zakupy tylko w jedną niedzielę. Standardowo byłyby dwie, pierwsza jednak – która normalnie byłaby handlowa - wypadała w Wielkanoc i dlatego sklepy musiały być zamknięte.

Ustawa ograniczająca handel w niedziele zaczęła obowiązywać w marcu. Z handlu zostały wyłączone dwie niedziele w miesiącu - sklepy są czynne w pierwszą i ostatnią. Z czasem zakaz będzie coraz bardziej restrykcyjny. Od 2019 r. handel dozwolony będzie tylko w jedną - ostatnią - niedzielę miesiąca, a od 2020 r. w ogóle zostanie zakazany.

dyjfi2v

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dyjfi2v

Podziel się opinią

Share
dyjfi2v
dyjfi2v