Trwa ładowanie...
d19twgu
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
viatoll

Kierowcy ciężarówek zapłacą za przejazd odcinkiem A4 Rzeszów-Jarosław

Od 1 października br. sieć dróg płatnych viaToll powiększy się o prawie 150 km. Wśród nich będzie ponad 41-kilometrowy odcinek autostrady A4 Rzeszów-Jarosław. W sumie na Podkarpaciu od października będzie ok. 180 km płatnych dróg.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kierowcy ciężarówek zapłacą za przejazd odcinkiem A4 Rzeszów-Jarosław
(Fot: Premia/wikimedia (CC BY-SA 3.0))
d19twgu

ViaToll to system elektronicznego poboru opłat obowiązujący na wybranych odcinkach polskich dróg. Od 1 lipca 2011 r. każdy kierowca poruszający się po wskazanej sieci dróg płatnych pojazdem samochodowym lub zespołem pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 tony oraz autobusem, niezależnie od dopuszczalnej masy całkowitej, jest zobowiązany do korzystania z tego systemu. Samochody osobowe na razie są z niego wyłączone.

Jak powiedziała we wtorek na konferencji prasowej w Rzeszowie rzeczniczka prasowa viaToll Dorota Prochowicz, od 1 października sieć dróg włączona do systemu viaToll będzie liczyła w całym kraju ponad 3,3 tys. km.

Wśród odcinków, które włączone zostaną od października do systemu, są m.in.: autostrada A1-węzeł Łódź Północ-węzeł Tuszyn, droga ekspresowa S1-węzeł Bielsko-Biała Mikuszowice - węzeł Żywiec Browar, droga ekspresowa S8-węzeł Rzgów - węzeł Łódź Południe oraz droga ekspresowa S6-węzeł Nowogard Zachód - węzeł Nowogard Wschód.

d19twgu

Jednym z odcinków, które włączone zostaną do systemu viaToll, jest też ostatni odcinek autostrady A4 między Rzeszowem a Jarosławiem, który liczy ponad 41 km. Odcinek ten został oddany w lipcu br.

- Po tym rozszerzeniu na Podkarpaciu będzie już 180 km dróg, za które kierowcy pojazdów powyżej 3,5 tony będą musieli płacić - zaznaczyła Prochowicz. Podkreśliła, że opłaty nadal będą pobierane na drodze krajowej nr 94 (dawniej nr 4) na odcinku od Rzeszowa do Jarosławia.

Jak wynika z danych operatora viaToll, łączne przychody Krajowego Funduszu Drogowego, do którego trafiają opłaty, wyniosły od lipca 2011 r. 6,59 mld zł. Dziennie do systemu wpływa średnio 5 mln zł.

d19twgu

Podziel się opinią

Share

d19twgu

d19twgu