Trwa ładowanie...
raty
30-03-2016 11:48

Kierowcy dokupiliby AC do obowiązkowego OC, ale na raty

Kierowcy, dzięki miesięcznym ratom znacznie częściej sięgaliby po szerszy zakres ochrony oraz dodatkowe produkty ubezpieczeniowe, jak AC - wynika z badania przeprowadzonego przez Instytut Badań Rynkowych i Społecznych w lutym 2016 roku na zlecenie firmy Bacca. Takiego zdania jest ponad 60 proc. zapytanych.

Kierowcy dokupiliby AC do obowiązkowego OC, ale na ratyŹródło: Fotolia, fot: starsstudio
d27nk82
d27nk82

Kierowcy, dzięki miesięcznym ratom, znacznie częściej sięgaliby po szerszy zakres ochrony oraz dodatkowe produkty ubezpieczeniowe, jak AC - wynika z badania przeprowadzonego przez Instytut Badań Rynkowych i Społecznych w lutym 2016 roku na zlecenie firmy Bacca. Takiego zdania jest ponad 60 proc. zapytanych.

Możliwość płacenia za ubezpieczenie w miesięcznych ratach powoduje, że klienci częściej decydują się na zakup dodatkowych, dobrowolnych ubezpieczeń, dopasowanych do ich potrzeb, np. do obowiązkowego OC komunikacyjnego kupują pakiet autocasco, NNW, Assistance, czasami również decydują się na zakup polis majątkowych.

- Obserwujemy, że klienci coraz częściej kupują na raty ubezpieczenia z wyższą składką. Średnia wysokość składki klientów Bacca płacących w ratach jest ponad dwa razy wyższa niż średnia rynkowa - mówi cytowany w komunikacie Cezary Świerszcz prezes Bacca.

Badanie zrealizowało IBRiS na zlecenie Bacca w lutym 2016 r., na ogólnopolskiej próbie, stanowiącej liczebną reprezentację cech demograficznych dla ogółu mieszkańców Polski (dane wg GUS), metodą telefonicznych standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI).

d27nk82
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d27nk82