Trwa ładowanie...
ycipk-3700jg

Kilka sposobów na chorobę lokomocyjną. Jeden z nich może zaskoczyć kierowców

Choroba lokomocyjna może zepsuć każdy wyjazd. Stąd koncerny motoryzacyjne na całym świecie już dziś myślą, jak poprawić komfort jazdy kierującego i pasażerów. Rozwiązaniem problemu może być gwarancja płynnej jazdy, którą oferują hybrydy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
toyota aygo
toyota aygo (WP.PL, Fot: Marek Wieliński)
ycipk-3700jg

Złe samopoczucie, nudności, suchość w ustach i nadmierne pocenie się. Choroba lokomocyjna potrafi uprzykrzyć życie dzieciom jak dorosłym. Do tej pory najlepszym sposobem na problemy z podróżowaniem samochodem były leki. Teraz może się okazać, że najlepszym lekiem na skutki choroby lokomocyjnej może być inny rodzaj samochodu.

Ciszej i płynniejsza jazda

Pierwsze wnioski wskazują, że dzieci lepiej reagują na dłuższą podróż samochodami hybrydowymi. To możliwe, bo płynna i cichsza jazda to zalety samochodów hybrydowych. Stąd podróż takiego rodzaju samochodem jest zdecydowanie wygodniejsza dla osób, które mają objawy choroby lokomocyjnej.

ycipk-3700jg

Jak to możliwe? Napęd hybrydowy to połączenie silnika benzynowego, elektrycznego i akumulatora. Ich współpraca gwarantuje optymalny przepływ energii, płynną i cichszą jazdę.

Potwierdziły to testy przeprowadzone przez naukowców z Politechniki Krakowskiej.

W rzeczywistych, miejskich warunkach pojazd hybrydowy przez ponad połowę czasu i dystansu jazdy pracował tylko przy pomocy silnika elektrycznego. Właśnie dlatego samochody hybrydowe są wyraźnie cichsze niż spalinowi odpowiednicy. A to również może zmniejszać dyskomfort jazdy np. u dzieci.

Na dodatek samochody hybrydowe standardowo są wyposażone w automatyczną skrzynię biegów. Dzięki temu jazda jest płynniejsza. A to również wpływa istotnie na samopoczucie pasażerów.
O tym jak duży jest to wpływ dowiemy się w prawdopodobnie w przyszłym roku, bo dokładne badania dotyczące choroby lokomocyjnej i wpływu samochodów hybrydowych na tę chorobę, zamierza przeprowadzić jeden z renomowanych polskich Uniwersytetów.

ycipk-3700jg

Sprawdzone sposoby na chorobę lokomocyjną

Oczywiście na chorobę lokomocyjną jest też kilka trików, których zastosowanie może pomóc w przezwyciężeniu choroby - niezależnie od pojazdu którym dysponujemy.

Po pierwsze dziecko w foteliku musi jechać przodem do kierunku jazdy, a po drodze trzeba zatrzymywać się by wietrzyć samochód.

Przed dłuższą podróżą warto ograniczyć się tylko do lekkiego posiłku i odstawić napoje gazowane.

ycipk-3700jg

Podczas podróży należy patrzeć na horyzont, czyli jakiś stabilny punkt w krajobrazie. Obserwacja mijanych drzew czy słupów przydrożnych wzmaga dolegliwości chorobowe.

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku

Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3700jg

ycipk-3700jg
ycipk-3700jg