Trwa ładowanie...
d4jsr86

Kilku członków FOMC na czerwcowym posiedzeniu było zdania, że konieczna będzie dodatkowa interwencja

11.07. Waszyngton (PAP/Internet) - Kilku członków Federalnego Komitetu Otwartego Rynku (FOMC) na czerwcowym posiedzeniu było zdania, że konieczna będzie dodatkowa interwencja Fedu...

d4jsr86
d4jsr86

11.07. Waszyngton (PAP/Internet) - Kilku członków Federalnego Komitetu Otwartego Rynku (FOMC) na czerwcowym posiedzeniu było zdania, że konieczna będzie dodatkowa interwencja Fedu aby zapewnić poprawę na rynku pracy w USA oraz umożliwić wypełnienie celu inflacyjnego Fedu - wynika z raportu z ostatniego posiedzenia FOMC.

"Kilku członków FOMC wyraziło opinie, że dalsze wsparcie monetarne byłoby prawdopodobnie konieczne aby zapewnić satysfakcjonujący poziom wzrostu zatrudniania oraz aby zapewnić stopę inflacji na poziomie zgodnym z celem Fedu" - napisano w minutes.

Rezerwa Federalna podjęła w czerwcu decyzję o wydłużeniu do końca 2012 roku operacji twist, a jej wartość została zwiększona o 267 mld dolarów. Jednocześnie Fed oświadczył, że jest gotowy do dalszego działania, jeśli będzie ono "wskazane".

"Dodatkowy skup aktywów jest jednym z ruchów który będziemy rozważać, jeśli będziemy musieli podjąć dodatkowe środki, aby wesprzeć gospodarkę" - oświadczył prezes Fedu Ben Bernanke na konferencji prasowej po czerwcowym posiedzeniu FOMC.

d4jsr86

Dwóch członków FOMC było zdania, że dodatkowy skup obligacji jest wskazany, dwóch innych oceniło z kolei, że skup taki "byłyby gwarantowany jeśli brak będzie satysfakcjonującego postępu" na amerykańskim rynku pracy lub jeśli wzrośnie ryzyko pogorszenia się sytuacji gospodarczej w USA - wynika z minutes.

Członkowie FOMC ocenili również, że napięcia na światowych rynkach finansowych wynikające ze kryzysu zadłużenia w Europie wzrosły od poprzedniego posiedzenia FOMC w kwietniu.

Prawie wszyscy członkowie FOMC byli zdania, że niepewność co do dalszego wzrostu gospodarczego w USA oraz sytuacji na amerykańskim rynku pracy jest wyjątkowo wysoka - napisano w raporcie.

Na czerwcowym posiedzeniu Fed obniżył prognozę wzrostu gospodarczego w USA w obecnym i przyszłym roku. Aktualna prognoza Fedu zakłada wzrost PKB w 2012 roku o 1,9 do 2,4 proc. Wcześniejsza prognoza amerykańskiego banku centralnego z kwietnia mówiła o wzroście PKB o 2,4-2,9 proc. w 2012 roku. Wzrost w 2013 roku wyniesie w ocenie Fedu 2,2-2,8 proc. Wcześniej Fed zakładał wzrost o 2,7-3,1 proc. w 2013 roku. (PAP)

wst

d4jsr86
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4jsr86