Trwa ładowanie...
d4fe759
d4fe759

KIO odrzuciła odwołanie Alstomu w sprawie przetargu na budowę bloków w Elektrowni Opole (opis)

11.01. Warszawa (PAP) - Krajowa Izby Odwoławcza (KIO) odrzuciła w środę odwołanie konsorcjum Alstom Power sp. z o.o. i Alstom Boiler Deutschland GmbH w sprawie przetargu na budowę...
Share
d4fe759

11.01. Warszawa (PAP) - Krajowa Izby Odwoławcza (KIO) odrzuciła w środę odwołanie konsorcjum Alstom Power sp. z o.o. i Alstom Boiler Deutschland GmbH w sprawie przetargu na budowę bloków w PGE Elektrowni Opole. Izba postanowiła je odrzucić, gdyż uznała, że zostało ono wniesione przez podmiot nieuprawniony - poinformowała przewodnicząca KIO Jolanta Markowska. Alstom jest zaskoczony decyzją KIO i rozważa podjęcie kolejnych działań w tym zakresie.

"Odwołanie podlega odrzucenia na podstawie art. 187 ust. 4 pkt. 3 Prawa Zamówień Publicznych, jako wniesiony przez podmiot nieuprawniony" - powiedziała Markowska odczytując orzeczenie.

W skład konsorcjum Alstomu, które złożyło ofertę w przetargu na budowę bloków wchodziło dwóch wykonawców: Alstom Power oraz Alstom Power Systems GMbH. Odwołanie zostało zaś wniesione, przez Alstom Power oraz Alstom Boiler Deutschland GmbH, czyli spółkę wyodrębniona z Alstom Power Systems w drodze wydzielenia.

d4fe759

"(...) W oparciu o treść dokumentów izba stwierdziła, że do odwołania nie zostały dołączone dokumenty potwierdzające, że podmiot Alstom Power Deutschland GmbH wskazany w odwołaniu jako jeden z wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie przedmiotowego zamówienia w ramach konsorcjum Alstom, jest następcą prawnym podmiotu Alstom Power Systems GmBH w zakresie wszelkich praw i zobowiązań wynikających z udziału w przedmiotowym postępowaniu o zamówienie publiczne, w tym wynikających ze złożenia w tym postępowaniu oferty (...)" - powiedziała Markowska.

"(...) Na podstawie złożonych dokumentów nie sposób zatem stwierdzić jaka część majątku została przeniesiona ze spółki Alstom Power Systems GmbH na Alstom Power Deutschland GmbH" - dodała.

Na postanowienie KIO w terminie 7 dni od jego doręczenia przysługuje skarga za pośrednictwem prezesa KIO do sądu okręgowego w Piotrkowie Trybunalskim.

Alstom w przesłanym PAP komunikacie poinformował, że jest zaskoczony decyzją KIO i rozważy podjęcie kolejnych działań w tym zakresie.

d4fe759

PGE Elektrownia Opole 17 listopada 2011 r. poinformowała o uznaniu oferty konsorcjum Rafako SA, Polimex-Mostostal SA i Mostostal Warszawa SA za najkorzystniejszą w przetargu na wybór generalnego wykonawcy dwóch bloków o mocy 900 MW każdy na parametry nadkrytyczne, opalanych węglem kamiennym.

Poinformowano wówczas, że z przyczyn formalnych postanowiono odrzucić ofertę konsorcjum Alstom Power sp. z o.o. Polska i Alstom Power Systems GmbH. Oferta tego konsorcjum nie odpowiadała SIWZ.

Alstom złożył protest od decyzji w sprawie wyboru wykonawcy na budowę bloków energetycznych w Opolu, ale PGE Elektrownia Opole oddaliła go w całości. Alstom zdecydował się więc złożyć odwołanie do KIO. (PAP)

gsu/ pel/ ana/

d4fe759

Podziel się opinią

Share
d4fe759
d4fe759