Trwa ładowanie...
d42x8lj

KIO wyda w środę postanowienie dotyczące odwołania Alstomu ws. bloków w Elektrowni Opole

09.01. Warszawa (PAP) - Krajowa Izby Odwoławcza (KIO) wyda w środę, o godz. 9.30 postanowienie dotyczące odwołania Alstomu w sprawie przetargu na wybór generalnego wykonawcy dwóch...

Share
d42x8lj

09.01. Warszawa (PAP) - Krajowa Izby Odwoławcza (KIO) wyda w środę, o godz. 9.30 postanowienie dotyczące odwołania Alstomu w sprawie przetargu na wybór generalnego wykonawcy dwóch bloków w Elektrowni Opole - poinformowała w rozmowie z PAP Małgorzata Stręciwilk, rzecznik prasowy KIO. Dodała, że słowo +postanowienie+ oznacza, że decyzja KIO będzie negatywna dla Alstomu i może wynikać z uchybień natury formalnej.

"Dzisiaj odbyło się posiedzenie KIO, na którym prezes Izby podała informację, że w środę, o godz. 9.30 wyda postanowienie w sprawie odwołania Alstomu. Użycie terminu +postanowienie+ wskazuje, że będzie to decyzja negatywna dla Alstomu. Być może Izba doszukała się w ich odwołaniu braków formalnych" - powiedziała Stręciwilk.

Dodała, że również w środę, o godz. 15.00 zostanie podana do wiadomości decyzja w sprawie zastrzeżeń formalnych Rafako dotyczących oferty Alstom.

d42x8lj

"Odwołanie Rafako wskazuje na braki formalne w ofercie Alstomu, które miałyby polegać na nieprzedłużeniu terminu związania ofertą i nieprzedłużeniu wadium" - wyjaśniła rzecznik.

PGE Elektrownia Opole 17 listopada poinformowała o uznaniu oferty konsorcjum Rafako SA, Polimex-Mostostal SA i Mostostal Warszawa SA za najkorzystniejszą w przetargu na wybór generalnego wykonawcy dwóch bloków o mocy 900 MW każdy na parametry nadkrytyczne, opalanych węglem kamiennym.

Poinformowano wtedy, że z przyczyn formalnych postanowiono odrzucić ofertę konsorcjum Alstom Power sp. z o.o. Polska i Alstom Power Systems GmbH. (PAP)

kuc/ ana/

d42x8lj

Podziel się opinią

Share
d42x8lj
d42x8lj