Trwa ładowanie...
du8vyok
du8vyok
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

KNF analizuje wybrane umowy kredytowe pod kątem nieprawidłowości (krótka2)

KNF analizuje treści wybranych umów dotyczących kredytów we frankach szwajcarskich pod kątem ewentualnych nieprawidłowości - poinformował we wtorek PAP Maciej Krzysztoszek z Departamentu Komunikacji Społecznej Komisji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
du8vyok

Premier Ewa Kopacz zleciła KNF i UOKiK zbadanie działań banków w kontekście zmian kursów franka. W komunikacie CIR wyjaśniono, że szefowa rządu zwróciła się m.in. o sprawdzenie działań banków dotyczących zmian ogólnych warunków kredytów denominowanych w walutach obcych.

Krzysztoszek poinformował PAP, że Komisja niezwłocznie udzieli odpowiedzi premier Kopacz. "Przyglądamy się tej sprawie i analizujemy treści wybranych umów pod kątem ewentualnych nieprawidłowości" - wyjaśnił.

Pytany, czy KNF badała sprawę poruszaną przez Kopacz i do jakich wniosków doszła, odpowiedział: "W tej kwestii należałoby dokładnie przeanalizować zapisy w umowie. Regulamin jest integralną częścią umowy. Bank może zmienić jednostronnie zapisy w regulaminie, jeśli w umowie zawarta jest klauzula, która upoważnia bank do wprowadzenia zmian w danym zakresie. Natomiast zmiana zapisów w umowie wymaga zgody obu stron".

du8vyok

Podziel się opinią

Share
du8vyok
du8vyok