Trwa ładowanie...
d20in3w

KNF chce nałożyć na BGŻ BNP Paribas dodatkowy bufor kapitałowy

Warszawa, 09.08.2016 (ISBnews) - Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) zwróciła się do Komitetu Stabilności Finansowej (KSF) o wyrażenie opinii w sprawie zidentyfikowania banku BGŻ BNP Paribas jako "innej instytucji o znaczeniu systemowym" i nałożenia na bank (na zasadzie skonsolidowanej i indywidualnej) bufora w wysokości równoważnej 0,25% łącznej kwoty ekspozycji na ryzyko, obliczonej zgodnie z art. 92 ust. 3 rozporządzenia UE nr 575/2013, podał bank.

Share
d20in3w

"Komisja Nadzoru Finansowego w ramach postępowania administracyjnego prowadzonego w przedmiocie zidentyfikowania banku jako innej instytucji o znaczeniu systemowym i nałożenia na bank (na zasadzie skonsolidowanej i indywidualnej) bufora innej instytucji o znaczeniu systemowym, na podstawie przeprowadzonej oceny znaczenia systemowego banku zgodnie z art. 39 ust. 1 ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 r. o nadzorze makroostrożnościowym nad systemem finansowym i zarządzaniu kryzysowym w sektorze finansowym, postanowiła zwrócić się do Komitetu Stabilności Finansowej o wyrażenie opinii w sprawie zidentyfikowania banku jako innej instytucji o znaczeniu systemowym i nałożenia na Bank
((na zasadzie skonsolidowanej i indywidualnej) bufora w wysokości równoważnej 0,25% łącznej kwoty ekspozycji na ryzyko obliczonej zgodnie z art. 92 ust. 3 rozporządzenia UE nr 575/2013" - czytamy w komunikacie.

Bank poinformuje w odrębnym raporcie o zakończeniu postępowania identyfikującego bank jako inną instytucję o znaczeniu systemowym oraz określeniu wysokości bufora innej instytucji o znaczeniu systemowym, po otrzymaniu takiej decyzji, podano także.

BGŻ BNP Paribas podał, że na dzień publikacji niniejszego raportu nie otrzymał informacji o terminie wprowadzenia bufora innej instytucji o znaczeniu systemowym, nie jest też znany wpływ na minimalne wartości współczynników kapitałowych.

Łączny współczynnik kapitałowy grupy BGŻ BNP Paribas wyniósł 14,46% na koniec marca 2016 r., wobec 14,18% na koniec marca 2015 r.

Bank BGŻ BNP Paribas jest członkiem wiodącej międzynarodowej grupy bankowej BNP Paribas. Bank jest bankiem uniwersalnym, notowanym na GPW.

(ISBnews)

d20in3w

Podziel się opinią

Share
d20in3w
d20in3w