Trwa ładowanie...
d3uclcm

KNF: do 30 kwietnia czas na decyzję ws. przejęcia Twojej SKOK przez bank

Bank, który zadeklarował wstępną wolę przejęcia Twojej SKOK w Kędzierzynie Koźlu, będzie miał czas do 30 kwietnia br. włącznie, na podjęcie ostatecznej decyzji, czy chce przejmować tę kasę - poinformowała Komisja Nadzoru Finansowego w środowym komunikacie.

Share
d3uclcm

Komisja jednogłośnie wyznaczyła ten termin bankowi, jak podano w komunikacie, "w związku z wpłynięciem - w odpowiedzi na ogłoszenie KNF z dnia 14 marca 2017 r. - zgłoszenia od banku zainteresowanego udziałem w procesie restrukturyzacji Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo-Kredytowej +Twoja+ w Kędzierzynie-Koźlu".

"Biorąc pod uwagę deklarację tego banku przedstawienia Komisji do dnia 30 kwietnia 2017 r. decyzji w sprawie ewentualnego wyrażenia przez bank zgody na przejęcie Twojej SKOK w trybie art. 74c ust. 4 ustawy o SKOK lub też poinformowania KNF o braku takiej zgody, Komisja jednogłośnie wyznaczyła termin do dnia 30 kwietnia 2017 r. włącznie na ostateczne zajęcie przez bank stanowiska w przedmiotowej sprawie" - głosi komunikat.

KNF nie informuje, który bank wyraził ewentualną gotowość przejęcia Twojej SKOK.

d3uclcm

14 marca br. Komisja Nadzoru Finansowego podjęła decyzję o umorzeniu postępowania ws. przejęcia Twojej SKOK przez inną spółdzielczą kasę, a także wszczęła postepowanie administracyjne w celu zbadania możliwości przejęcia Twojej SKOK przez bank.

Zainteresowane banki mogły zgłaszać zainteresowanie do KNF do dnia 28 marca 2017 r. włącznie, a po informacje w sprawie Twojej SKOK mogły zwracać się bezpośrednio do zarządcy komisarycznego tej kasy.

KNF ustanowiła zarządcę komisarycznego w Twojej Spółdzielczej Kasie Oszczędnościowo-Kredytowej w Kędzierzynie-Koźlu (Twojej SKOK) w maju 2016 roku.

Dotąd w 19 kasach KNF wprowadziła zarząd komisaryczny. W sześciu kasach zarząd taki wciąż działa, w ośmiu kasach ogłoszono upadłość, a sześć zostało przejętych przez banki.

Pod koniec czerwca 2016 roku funkcjonowało 29 "małych" kas, o aktywach poniżej 100 mln zł, 11 kas o aktywach 100-500 mln zł i trzy kasy o aktywach przewyższających 500 mln zł, dysponujące jednak ponad 70-proc. aktywów systemu.

d3uclcm

Podziel się opinią

Share
d3uclcm
d3uclcm