Trwa ładowanie...
d3in3wr

KNF nakazała PL Holdings S.a.r.l. sprzedaż akcji FM Bank PBP do końca '14

08.04. Warszawa (PAP) - Komisja Nadzoru Finansowego zakazała wykonywania prawa głosu z akcji FM Bank PBP przez PL Holdings oraz Abris-EMP Capital Partners oraz nakazała zbycie...

Share
d3in3wr

08.04. Warszawa (PAP) - Komisja Nadzoru Finansowego zakazała wykonywania prawa głosu z akcji FM Bank PBP przez PL Holdings oraz Abris-EMP Capital Partners oraz nakazała zbycie wszystkich akcji FM Bank PBP posiadanych przez PL Holdings S.a.r.l. do 31 grudnia 2014 r. - poinformowała Komisja we wtorkowym komunikacie.

"Decyzję wydano na podstawie art. 25n ust. 1 i 4 w związku z art. 25h ust. 2 i 3 ustawy Prawo bankowe. W postępowaniu administracyjnym stwierdzono niewypełnianie przez PL Holdings S.a.r.l. oraz Abris-EMP Capital Partners Limited zobowiązań inwestorskich złożonych wobec KNF, co w ocenie Komisji ma negatywny wpływ na ostrożną i stabilną działalność banku" - napisano w w komunikacie.

Abris Capital Partners poprzez spółkę celową PL Holdings S.a r.l. jest większościowym akcjonariuszem FM Banku PBP SA.

W 2013 roku Paweł Gieryński, szef rady nadzorczej banku i partner w Abris Capital Partners informował, że bank planuje za około 3 lata wejść na GPW. (PAP)

seb/ ana/

d3in3wr

Podziel się opinią

Share
d3in3wr
d3in3wr