Trwa ładowanie...
d2uw39q

KNF nałożyła 100 tys. zł kary na akcjonariusza Polrestu

20.12. Warszawa (PAP) - Komisja Nadzoru Finansowego nałożyła na akcjonariusza Polrestu, cypryjską spółkę Thabino Holdings Limited 100 tys. zł kary m.in. za niepowiadomienie KNF w...

Share
d2uw39q

20.12. Warszawa (PAP) - Komisja Nadzoru Finansowego nałożyła na akcjonariusza Polrestu, cypryjską spółkę Thabino Holdings Limited 100 tys. zł kary m.in. za niepowiadomienie KNF w ustawowym terminie o przekroczeniu progu 25 proc. liczby głosów na WZA Polrestu, które nastąpiło w czerwcu 2010 r. - podała KNF w komunikacie.

Jak podała KNF, powodem ukarania Thabino Holdings Limited było również niewskazanie w zawiadomieniu o przekroczeniu progu 25 proc. liczby głosów Polrestu informacji dotyczących zamiarów dalszego zwiększania udziału w ogólnej liczbie głosów.

Kolejnym z powodów było niepowiadomienie w ustawowym terminie o zmianie zamiaru dalszego zwiększania stanu posiadania akcji spółki, która nastąpiła w związku z niemożliwością zawarcia umowy przyrzeczonej sprzedaży akcji Polrestu oraz nieprzeprowadzenie wezwania do zapisywania się na sprzedaż lub zamianę akcji Polrest w liczbie nie mniejszej niż 10 proc. liczby głosów, w związku z nabyciem w czerwcu 2010 r. akcji stanowiących więcej niż 10 proc. liczby głosów. (PAP)

kuc/ asa/

d2uw39q

Podziel się opinią

Share
d2uw39q
d2uw39q