Trwa ładowanie...
d3192cx
d3192cx
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

KNF przeciwko nabyciu większościowego pakietu akcji D.A.S. Towarzystwa Ubezpieczeń Ochrony Prawnej

Komisja Nadzoru Finansowego zgłosiła jednogłośny sprzeciw wobec perspektywy nabycia przez austriacką firmę ubezpieczeniową D.A.S. Rechtsschutz AG większościowych udziałów D.A.S. Towarzystwa Ubezpieczeń Ochrony Prawnej SA z siedzibą w Warszawie - wynika z komunikatu wydanego po wtorkowym posiedzeniu KNF.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d3192cx

Jak wynika z komunikatu, bezpośrednie nabycie przez D.A.S. Rechtsschutz AG z siedzibą w Wiedniu akcji D.A.S. Towarzystwa Ubezpieczeń Ochrony Prawnej SA z siedzibą w Warszawie oznaczałoby jednocześnie pośrednie nabycie tych akcji przez D.A.S. Deutscher Automobil Schutz Allgemeine Rechtsschutz-Versicherungs-AG z siedzibą w Monachium.

Akcje miały być kupione "w liczbie zapewniającej przekroczenie przez D.A.S. Rechtsschutz AG bezpośrednio oraz przez D.A.S. Deutscher Automobil Schutz Allgemeine Rechtsschutz-Versicherungs-AG pośrednio 50% ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu i udziału w kapitale zakładowym D.A.S. Towarzystwa Ubezpieczeń Ochrony Prawnej SA".

Podstawą zgłoszenia sprzeciwu - głosi komunikat KNF - "jest niespełnienie wymogów określonych w ustawie o działalności ubezpieczeniowej".

d3192cx

Grupa D.A.S. to międzynarodowa firma niemieckiego pochodzenia, specjalizująca się w ubezpieczaniu ochrony prawnej - zawarcie umowy ubezpieczeniowej uprawnia np. do skorzystania z usług adwokatów, radców prawnych lub opłacenia kosztów sądowych. Działające w Polsce D.A.S. Towarzystwo Ubezpieczeń Ochrony Prawnej jest przedstawicielem grupy na rynku polskim.

Podczas wtorkowego posiedzenia KNF zgodziła się też m.in. na zmianę statutów Nordea Dobrowolnego Funduszu Emerytalnego i Dobrowolnego Funduszu Emerytalnego Pekao.

Komisja wyraziła też zgodę na nominację: Zdzisława Kupczyka na stanowisko prezesa zarządu Banku Polskiej Spółdzielczości SA, Artura Adamczyka na stanowisko członka zarządu Banku Polskiej Spółdzielczości SA oraz Radosława Księżopolskiego na stanowisko członka zarządu Euro Banku SA - głosi komunikat.

d3192cx

Podziel się opinią

Share
d3192cx
d3192cx