Trwa ładowanie...
d19hsoz
09-03-2016 10:28

KNF przekaże wyliczenia dot. projektu ustawy frankowej do końca marca

Warszawa, 09.03.2016 (ISBnews) - Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) przygotuje ocenę finansową prezydenckiego projektu ustawy frankowej do końca marca, poinformował przewodniczący KNF Andrzej Jakubiak.

d19hsoz
d19hsoz

"Weryfikujemy teraz te dokumenty, które otrzymaliśmy. Po posiedzeniu i przedyskutowaniu ich wyślemy te wyniki do osoby pytającej, która prawdopodobnie udostępni je opinii publicznej" - powiedział Jakubiak dziennikarzom.

Nie powiedział, czy Komisja będzie rekomendowała, aby koszt prezydenckiego projektu zostały rozłożone w czasie lub zaksięgowane jednorazowo.

"Nie wypowiadamy się w tej kwestii. Naszym zadaniem jest tylko policzyć te koszty. To nie my będziemy o tym decydować, tylko audytorzy" - wskazał jedynie.

Pod koniec stycznia br. minister finansów Paweł Szałamacha mówił, że jego zdaniem sektor bankowy może straty wynikające z ewentualnego wejścia w życie ustawy frankowej rozłożyć w czasie.

d19hsoz

Projekt ustawy o kredytach walutowych, przygotowany przez Prezydenta Andrzeja Dudę i przedstawiony 15 stycznia br., zakłada trzy mechanizmy restrukturyzacji kredytów w CHF: dobrowolny, przymusowy i przenoszący własności nieruchomości i innych praw w zamian za zwolnienie kredytobiorcy z długu. Projekt zakłada tzw. kurs sprawiedliwy, tzn. obliczany indywidualnie dla każdej umowy kredytowej i obowiązujący do końca jej trwania. Projekt został wysłany do KNF wraz z listą pytań, które pozwolą oszacowań skutki finansowe tych regulacji.

(ISBnews)

d19hsoz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d19hsoz