Trwa ładowanie...
d4i9kv0
d4i9kv0

KNF: Są dwa banki zainteresowane restrukturyzacją Powszechnej SKOK w Knurowie

Warszawa, 05.04.2016 (ISBnews) - Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) otrzymała zgłoszenia od od dwóch banków zainteresowanych udziałem w procesie restrukturyzacji Powszechnej Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo - Kredytowej w Knurowie. W związku z tym wyznaczyła dodatkowy termin do 20 kwietnia na osiągnięcie przez jeden z tych banków porozumienia z Bankowym Funduszem Gwarancyjnym (BFG) co do warunków wsparcia finansowego oraz na wyrażenie zgody na przejęcie, podała Komisja.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d4i9kv0

"W związku z wpłynięciem [...] zgłoszeń od dwóch banków (jednego banku komercyjnego i jednego banku spółdzielczego) zainteresowanych udziałem w procesie restrukturyzacji Powszechnej Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo - Kredytowej w Knurowie (Powszechnej SKOK), KNF jednogłośnie wyznaczyła dodatkowy termin do dnia 20 kwietnia 2016 r. włącznie na osiągnięcie przez któryś z tych dwóch banków porozumienia z Bankowym Funduszem Gwarancyjnym (BFG) co do warunków wsparcia finansowego udzielanego na podstawie art. 20g ustawy o BFG oraz na wyrażenie zgody na przejęcie Powszechnej SKOK w rozumieniu art. 74c ust. 4 i 5 ustawy o skok" - czytamy w komunikacie.

22 marca KNF postanowiła o wszczęciu postępowania administracyjnego w sprawie Powszechnej Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo - Kredytowej w Knurowie i oczekiwała na zgłoszenia banków krajowych zainteresowanych udziałem w procesie restrukturyzacji tej Kasy do 5 kwietnia 2016 r. włącznie.

(ISBnews)

d4i9kv0

Podziel się opinią

Share
d4i9kv0
d4i9kv0