Trwa ładowanie...
degwl7k
29-11-2016 17:17

KNF zatwierdziła prospekt GPW w związku z emisją obligacji serii D i E

Warszawa, 29.11.2016 (ISBnews) - Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) zatwierdziła prospekt emisyjny Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawe (GPW) w związku z ofertą publiczną obligacji serii D i E, podała Komisja.

degwl7k
degwl7k

"Z upoważnienia Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) zatwierdzono prospekt emisyjny sporządzony przez: Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie SA z siedzibą w Warszawie, w związku z ofertą publiczną obligacji serii D i E oraz zamiarem ubiegania się o dopuszczenie do obrotu na rynku regulowanym obligacji serii D i E" - czytamy w komunikacie.

Oferującym jest firma inwestycyjna Pekao Investment Banking.

W połowie października br. zarząd GPW podjął uchwałę w sprawie emisji 1,2 mln obligacji na okaziciela o wartości nominalnej 100 zł każda i o łącznej wartości nominalnej 120 mln zł, w dwóch seriach: serii D o łącznej wartości nominalnej nieprzekraczającej 60 mln zł, oraz serii E również o wartości nominalnej nieprzekraczającej 60 mln zł.

GPW prowadzi rynek regulowany dla akcji oraz instrumentów pochodnych, a także alternatywny rynek akcji NewConnect dla spółek wzrostowych. Rozwija także Catalyst - rynek przeznaczony dla emitentów obligacji korporacyjnych i komunalnych oraz rynki towarowe. Od listopada 2010 r. GPW jest spółką publiczną notowaną na prowadzonym przez siebie parkiecie.

(ISBnews)

degwl7k
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
degwl7k