Trwa ładowanie...

Kogo przyszły prezydent obciąży podatkami

"Nasz Dziennik" stawia kandydatom na prezydenta pytania o to, jak zmniejszyć deficyt finansów publicznych. Jak podkreśla, prezydent - podpisując lub wetując ustawy - zdecyduje o tym, jak rozłożą się koszty redukcji deficytu i spłaty gigantycznych długów na poszczególne grupy społeczne.

Kogo przyszły prezydent obciąży podatkamiŹródło: WP.PL
d39mp42
d39mp42

"Nasz Dziennik" zauważa, że rząd koalicji PO-PSL przez niemal trzy lata władzy - zadłużył Polskę na 200 miliardów złotych, a do końca roku zadłuży o dalsze 100 miliardów. Dodatkowo zobowiązał się wobec Komisji Europejskiej, że od 2011 roku zacznie radykalnie obniżać deficyt finansów publicznych, który ostatnio sięgał 7 procent PKB.

Według gazety, zmniejszenie deficytu to przy słabym wzroście gospodarczym nic innego jak wzrost obciążeń podatkowych i zmniejszenie wydatków na sferę finansowaną z budżetu państwa oraz budżetów samorządów i funduszy publicznych.

"Nasz Dziennik" zwraca uwagę, że przed drugą turą wyborów prezydenckich obaj kandydaci wystąpią dwukrotnie w debacie przed kamerami. Dlatego też - według gazety - warto ich zapytać, kto i w jakim stopniu powinien utrzymywać państwo i czy rozkład ciężarów podatkowych pomiędzy słabo opłacanym pracownikiem a najwyżej uposażoną kadrą menadżerską jest poprawny.

"Nasz Dziennik" uważa, że powinniśmy poznać odpowiedź na pytanie, czy rodziny, które wychowują przyszłych obywateli - podatników, nie zasługują na silniejsze wsparcie oraz czy pracodawcy, którzy wykorzystują pracę najemną, nie powinni także łożyć na kulejącą służbę zdrowia.

Kandydaci powinni też, według gazety odpowiedzieć, czy urzędnicy, za których decyzje Skarb Państwa płaci miliardowe odszkodowania przed trybunałami arbitrażowymi, nie powinni za to odpowiadać, a przynajmniej zostać usunięci poza sferę publiczną.

Więcej w "Naszym Dzienniku".

d39mp42
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d39mp42

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj