Trwa ładowanie...

Koła gospodyń wiejskich chcą 23 mln zł. Do wzięcia jest 40 mln zł

Koła gospodyń wiejskich złożyły między 7 maja a 31 sierpnia wnioski o pomoc finansową na łączną kwotę 23 mln 334 tys. W tym roku Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przygotowała na ten cel 40 mln zł.

Koła gospodyń wiejskich chcą 23 mln zł. Do wzięcia jest 40 mln złŹródło: PAP, fot: Darek Delmanowicz
d4hmbdz

Koło gospodyń wiejskich wpisane do Krajowego Rejestru Kół Gospodyń Wiejskich (KRKGW) może otrzymywać dotacje celowe na realizację ustawowo określonych zadań. Wysokość pomocy finansowej dla kół gospodyń wiejskich jest uzależniona od liczby ich członków. Jeżeli koło ma mniej niż 30 członków to może otrzymać 3 tys. zł. Jeśli liczy od 31 do 75 członków to może otrzymać 4 tys. zł, a 5 tys. zł jeśli tworzy je więcej niż 75 osób.

Wnioski można składać do końca października chyba, że pula dostępnych środków wyczerpie się wcześniej. Pomoc jest jednorazowa i nie jest przyznawana cyklicznie. Dotację trzeba także rozliczyć.

Zgodnie z ustawą o kołach gospodyń wiejskich, na terenie jednej wsi może mieć siedzibę tylko jedno koło gospodyń wiejskich. Żeby być tą "jedyną" organizacją we wsi, należy uzyskać wpis do krajowego rejestru prowadzonego przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

d4hmbdz

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Obejrzyj też: Wyższa pensja minimalna i 30-krotność ZUS-u odbije się na sklepach. Będą problemy

d4hmbdz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4hmbdz