Trwa ładowanie...
df7jhox

Koła gospodyń wiejskich chcą 23 mln zł. Do wzięcia jest 40 mln zł

Koła gospodyń wiejskich złożyły między 7 maja a 31 sierpnia wnioski o pomoc finansową na łączną kwotę 23 mln 334 tys. W tym roku Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przygotowała na ten cel 40 mln zł.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Premier Mateusz Morawiecki w trakcie wręczenia nagrody dla kół gospodyń wiejskich z różnych stron Polski
Premier Mateusz Morawiecki w trakcie wręczenia nagrody dla kół gospodyń wiejskich z różnych stron Polski (PAP, Fot: Darek Delmanowicz)
df7jhox

Koło gospodyń wiejskich wpisane do Krajowego Rejestru Kół Gospodyń Wiejskich (KRKGW) może otrzymywać dotacje celowe na realizację ustawowo określonych zadań. Wysokość pomocy finansowej dla kół gospodyń wiejskich jest uzależniona od liczby ich członków. Jeżeli koło ma mniej niż 30 członków to może otrzymać 3 tys. zł. Jeśli liczy od 31 do 75 członków to może otrzymać 4 tys. zł, a 5 tys. zł jeśli tworzy je więcej niż 75 osób.

Wnioski można składać do końca października chyba, że pula dostępnych środków wyczerpie się wcześniej. Pomoc jest jednorazowa i nie jest przyznawana cyklicznie. Dotację trzeba także rozliczyć.

df7jhox

Zgodnie z ustawą o kołach gospodyń wiejskich, na terenie jednej wsi może mieć siedzibę tylko jedno koło gospodyń wiejskich. Żeby być tą "jedyną" organizacją we wsi, należy uzyskać wpis do krajowego rejestru prowadzonego przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Obejrzyj też: Wyższa pensja minimalna i 30-krotność ZUS-u odbije się na sklepach. Będą problemy

df7jhox

Podziel się opinią

Share

df7jhox

df7jhox
df7jhox