Trwa ładowanie...
zamknięte sklepy
12-07-2016 15:12

Kolejna marka odzieżowa rezygnuje z Polski

To nie pierwsza taka sytuacja. Kolejne marki wycofują się z polskiego rynku.

Kolejna marka odzieżowa rezygnuje z PolskiFot: Jorge Andrés Calderón / Flickr (CC BY 2.0)
d1vhj67
d1vhj67

Brice - marka modowa z Francji nie będzie już dostępna w Polsce. Francuska centrala firmy podjęła decyzję o zamknięciu pięciu sklepów - w Kielcach, Szczecinie, Warszawie, Katowicach oraz we Wrocławiu - donosi portal Propertynews.pl.

Sklepy będą otwarte tylko do końca lipca - z wyjątkiem placówki w Katowicach - ta będzie działać o miesiąc dłużej, bo do końca sierpnia tego roku - czytamy na Propertynews.pl.

Francuska Firma Brice, która należy do Grupy HappyChic, prowadzi ponad 600 sklepów w krajach Europy Zachodniej, ale i krajach arabskich. Brice oferuje produkty dla mężczyzn w stylu smart casual.

To nie pierwsza taka sytuacja. Kilka miesięcy temu informację o wyjściu z polskiego rynku podały także sieci Mothercare i American Eagle Outfitters. Sklepy American Eagle Outfitters zamknięto pod koniec stycznia tego roku. Marka była dostępna w Polsce od 2012 roku, a jej ubrania można było zakupić w warszawskich centrach handlowych – Arkadii i Galerii Mokotów. Więcej o sprawie dowiecie się tutaj.

Mothercare to producent rzeczy dla dzieci i ich rodziców. Należy on do Grupy Alshaya, której główna siedziba znajduje się w Kuwejcie. W Polsce Alshaya ma pod swoimi skrzydłami marki, takie jak: TOPSHOP, MAC, Dorothy Perkins czy też Victoria's Secret. Mothercare straciło licencję na prowadzenie marki w Polsce.

d1vhj67
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1vhj67