Trwa ładowanie...

Kolejny dzień wzrostów na Wall Street

Czwartek był trzecim kolejnym dniem wzrostów na Wall Street, spowodowanych ożywieniem sektora finansowego.

Kolejny dzień wzrostów na Wall StreetŹródło: Jupiterimages
d11yflv
d11yflv

Duży wpływ na sytuację na nowojorskim parkiecie miała wypowiedź prezesa korporacji bankowej Citigroup, Vikariama Pandita, o powrocie firmy do "trwałej rentowności", wynikającej z pozbycia się ryzykownych aktywów.

Bank był jednym z najbardziej dotkniętych przez globalny kryzys finansowy, dlatego też optymistyczna ocena pozytywnie wpłynęła na nastroje inwestorów.

Poprawa notowań spółek finansowych pomogła też zniwelować obawy dotyczące wzrostu inflacji w Chinach. Nagły wzrost cen może przełożyć się na spowolnienie najszybciej rozwijającej się światowej gospodarki, czego obawiają się inwestorzy.

Ponadto nastroje na giełdzie poprawiły jeszcze dane z Departamentu Pracy, mówiące o spadku liczby osób pobierających zasiłek dla bezrobotnych. Zdaniem ekonomistów zmiana jest jednak zbyt mała, aby jednoznacznie mówić o postępie.

Główny indeks amerykańskiej gospodarki Dow Jones Industrial Average zyskał 44,51 pkt., czyli 0,42 proc., i zamknął sesję na poziomie 10 611,84 pkt.

Szerszy wskaźnik giełdowy Standard & Poor's 500 wzrósł o 4,63 pkt., czyli 0,40 proc., do poziomu 1 150,24 pkt. Indeks osiągnął najlepszy wynik od 17 miesięcy.

Technologiczny Nasdaq podniósł się o 9,51 pkt., czyli 0,40 proc., do poziomu 2 368,46 pkt.

d11yflv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d11yflv