Trwa ładowanie...

Kolejny już raz rynki czekają na komunikat FED

Polska awansowała w rankingu Banku Światowego państw przyjaznych przedsiębiorcom i to do razu o 10 miejsc. Rośnie produkcja przemysłowa w USA. Warto zwrócić uwagę na kolejną serię ważnych danych makroekonomicznych zza oceanu. Są one tym ważniejsze, że jutro kończy się posiedzenie FED-u.
Share
Kolejny już raz rynki czekają na komunikat FED
Źródło: internetowykantor.pl
d2eoc1x

Wykres kursu średniego CHF/PLN, za okres od 29.07.2013 do 29.10.2013

Kurs CHF/PLN podobnie jak EUR/PLN porusza się w ramach szerokiej formacji spadkowej. Tutaj również można mówić o wybiciu z trójkąta spadkowego, jednakże w tym wypadku trend jest wzrostowy. Wsparciem obecnie jest poziom 3,3850, gdzie przebiega krótkookresowa linia trendu wzrostowego, a po jej przebiciu kolejnym wsparciem jest poziom 3,3650, czyli pięciomiesięczne minima lokalne. Najbliższym oporem jest ograniczenie szerszej formacji na poziomie 3,4250.

USD/PLN

 (fot. internetowykantor.pl)
Źródło: (fot. internetowykantor.pl)

Wykres kursu średniego USD/PLN, za okres od 29.07.2013 do 29.10.2013

d2eoc1x

Kurs USD/PLN porusza się obecnie w wąskim średnioterminowym trendzie spadkowym. Linia łącząca maksima lokalne od września tworzy wraz z obecnym minimum lokalnym wąski trójkąt. W przypadku przebicia oporu będącego górnym ograniczeniem nowo wyrysowanej formacji na poziomie 3,0350, kolejnym oporem jest górne ograniczenie głównej formacji na poziomie 3,0750. Wsparciem są obecnie okolice poziomu 3,0200, gdzie przebiegają kilkumiesięczne minima.

GBP/PLN

 (fot. internetowykantor.pl)
Źródło: (fot. internetowykantor.pl)

Wykres kursu średniego GBP/PLN, za okres od 29.07.2013 do 29.10.2013

d2eoc1x

Kurs GBP/PLN porusza się wzdłuż dolnego ograniczenia trendu spadkowego. Najbliższym wsparciem jest poziom 4,8800, gdzie przebiega dolne ograniczenie formacji. W przypadku ponownego wybicia z formacji, czyli przebicia poziomu 4,9050, nowym oporem są okolice poziomu 4,9500, czyli ostatnie maksimum lokalne.

Maciej Przygórzewski
Senior FX Dealer
Internetowykantor.pl

| Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu internetowykantor.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią “rekomendacji” lub “doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Zgodę autorów na publikację raportów można uzyskać pisząc na adres biuro@internetowykantor.pl. |
| --- |

d2eoc1x

Podziel się opinią

Share
d2eoc1x
d2eoc1x