Trwa ładowanie...
d3vlaur

Komentarz ministra rolnictwa do wyroku TK (komunikat)

...

Share
d3vlaur

26.10. Warszawa - Biuro Prasowe Ministerstwa Rolnictwa informuje:

Wyrok Trybunału Konstytucyjnego, dający 15 miesięcy na wprowadzenie zmian przepisów, to dobra podstawa na przeanalizowanie całego krajowego sytemu ubezpieczeń zdrowotnych i poprawienie złego, przyjętego w 1998 roku.

Rzecznik Praw Obywatelskich skierował do Trybunału Konstytucyjnego jedynie sprawę ubezpieczeń zdrowotnych rolników. Tymczasem budżet dopłaca do składek około 3 milionów obywateli innych, wyodrębnionych z systemu grup zawodowych, np. służb mundurowych, duchownych, studentów, górników czy bezrobotnych.

Dzisiejszą sytuacją należy dobrze wykorzystać nie tylko do reformy ubezpieczeń zdrowotnych rolników. Potrzebne jest przeprowadzenie debaty i opracowanie kompleksowej reformy całego systemu ubezpieczeń zdrowotnych. Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi w takich pracach będzie aktywnie uczestniczył.

UWAGA: Komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ mick/

d3vlaur

Podziel się opinią

Share
d3vlaur
d3vlaur