Trwa ładowanie...
d1134ru
19-03-2010 09:13

Komentarz walutowy

Komentarz walutowy.

d1134ru
d1134ru

Rynek zagraniczny
Dzisiaj inwestorzy będą mieli do czynienia z niemal pustym kalendarzem publikacji makroekonomicznych. Poranny odczyt lutowej inflacji cen producentów w Niemczech był nieco niższy od prognoz i potwierdził niską presję inflacyjną w Europie. Figura ta wyniosła 0,0% m/m oraz -2,9% r/r wobec oczekiwanych 0,1% m/m oraz -2,7% r/r. Informacja ta jedynie utwierdzi przedstawicieli europejskich władz monetarnych w słuszności swoich oczekiwań i podjętych decyzji. Oddali równocześnie perspektywę rozpoczęcia procesu zacieśniania polityki monetarnej w Eurolandzie. Zaplanowane na godzinę 8:45 wystąpienie szefa EBC Jeana Tricheta może jedynie to stanowisko potwierdzić. Istotne mogą okazać się informacje dotyczące sytuacji w Grecji, gdzie rozstrzyga się kwestia czy grecki rząd zwróci się z prośbą o pożyczkę do Międzynarodowego Funduszu Walutowego czy do krajów członkowskich Strefy euro.

Zza Oceanu nie napłyną dzisiaj żadne istotne dane makroekonomiczne a emocje mogą jedynie wzbudzać spekulacje dotyczące terminu kolejnej podwyżki stopy dyskontowej – kosztów kredytów międzybankowych. Podwyżki te mają na celu, zdaniem przedstawicieli amerykańskiego banku centralnego, normalizację sytuacji na rynku międzybankowym po niemal dwuletnim kryzysie. Spekulacje te mogą dzisiaj wywołać jedynie niewielkie fluktuacje na rynkach kapitałowych jednak nie będą stanowiły czynnika decydującego o kierunku ruchu głównych par walutowych.
Tym samym wąską konsolidacja wokół istotnych poziomów wsparcia na parze EUR/USD to scenariusz najbardziej prawdopodobny na dzisiaj.

Rynek polski
Kalendarium polskich danych makroekonomicznych również dzisiaj będzie puste. Z regionu poznamy jedynie odczyt styczniowej dynamiki węgierskich wynagrodzeń o godzinie 9:00. Jednak wpływ tej informacji na rynek walutowy będzie nieznaczący, gdyż już dawno inwestorzy przestali reagować na kłopoty gospodarcze Europy Środkowo-wschodniej i skupili swoją uwagę na wydarzeniach dotyczących Grecji. Tym samym brak istotnych danych sprzyjać będzie konsolidacji kursów polskich par walutowych blisko poziomów wczorajszego zamknięcia z godziny 17:00.

d1134ru
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1134ru